آمار نهایی ثبت نام کنندگان رشته های بدون آزمون سال 98 اعلام شد

به گزارش افق بسطام، مشاور عالی سازمان سنجش آمار نهایی ثبت نام و انتخاب رشته در رشته های بدون کنکور پذیرش مهرماه سال 98 را گفت.

آمار نهایی ثبت نام کنندگان رشته های بدون آزمون سال 98 اعلام شد

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران گفت: ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی که پذیرش در آن ها صرفاً براساس سوابق تحصیلی و یا معدل کتبی دیپلم صورت می گرفت، از 20 اسفند 97 آغاز شده بود و با در نظر دریافت مهلت تمدید شده در 20 شهریور 98 خاتمه پذیرفت.

توکلی اضافه نمود: تمامی داوطلبان رشته های بدون آزمون اعم از کسانی که در آزمون سراسری سال 97 شرکت کرده بودند و در این آزمون پذیرفته شده و یا مردود شده اند به همراه سایر متقاضیان رشته های بدون آزمون می توانستند 100 کد رشته را براساس ضوابط دفترچه انتخاب کنند.

وی شرح داد: براساس آمار نهایی 286 هزار و 217 داوطلب نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کردند که نتایج پذیرش و گزینش آن ها متعاقباً از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته هایی که پذیرش در آن ها صرفا براساس سوابق تحصیل و بدون آزمون بود، 596 هزار و 88 نفر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 281

به "آمار نهایی ثبت نام کنندگان رشته های بدون آزمون سال 98 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار نهایی ثبت نام کنندگان رشته های بدون آزمون سال 98 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید