اردوغان: اجازه نمی دهیم آمریکا مانع روند ایجاد منطقه امن در شرق رود فرات گردد

به گزارش افق بسطام، رئیس جمهور ترکیه تاکید نمود، توافقنامه امضا شده با واشنگتن برای ایجاد منطقه امن در شمال شرق سوریه اقدام درستی است و آنکارا هرگز اجازه نخواهد داد این امر به تاخیر بیافتد.

اردوغان: اجازه نمی دهیم آمریکا مانع روند ایجاد منطقه امن در شرق رود فرات گردد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از سفر به مسکو در جمع افق بسطام اظهار کرد: توافقنامه ای که با آمریکا به آن دست یافتیم، حرکت درستی به سوی ایجاد منطقه امن و تخلیه منطقه شرق فرات از یگان های مدافع خلق کرد است.

اردوغان با بیان اینکه ترکیه هرگز تاخیر در اجرای این طرح را نخواهد پذیرفت، به مقایسه این مساله با توافقنامه ای پرداخت که در گذشته با آمریکا برای اخراج یگان های مدافع خلق کرد از شهر منبج امضا نموده و آنکارا واشنگتن را به تاخیر در اجرای آن متهم نموده بود.

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: تمامی نیروها و نفربرها در مرزها هستند و ما در وضعیتی قرار داریم که می توانیم در هر لحظه هر کاری انجام دهیم.

آنکارا اوایل هفته افتتاح مرکز عملیات مشترک منطقه امن در مرزهای شمال شرق سوریه را گفت.

اختلافات میان آمریکا و ترکیه به برنامه ها در این منطقه مربوط می گردد، یگان های مدافع خلق کرد بخش مهمی از نیروهای تحت حمایت آمریکا هستند که با گروه تروریستی داعش مبارزه می نمایند و ترکیه آنها را سازمانی تروریستی می داند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 179

به "اردوغان: اجازه نمی دهیم آمریکا مانع روند ایجاد منطقه امن در شرق رود فرات گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: اجازه نمی دهیم آمریکا مانع روند ایجاد منطقه امن در شرق رود فرات گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید