استفاده از سامانه موشکی مرصاد و طبس در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 99

به گزارش افق بسطام، در رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 99 سامانه مرصاد نیروی پدافند هوایی ارتش و سامانه طبس نیروی هوافضای سپاه اهداف متخاصم در منطقه رزمایش را هدف قرار دادند.

استفاده از سامانه موشکی مرصاد و طبس در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 99

به گزارش خبرنگاران به نقل از قرارگاه رسانه ای رزمایش، در این بخش از رزمایش پس از کشف و شناسایی پرنده های بدون سرنشین دشمن فرضی در ارتفاع متوسط و ورود آنها به منطقه رزمایش،اهداف به سامانه های بومی مرصاد نیروی پدافند هوایی ارتش و طبس نیروی هوافضای سپاه از سوی شبکه یکپارچه پدافند هوایی واگذار شد که اهداف مورد اصابت این سامانه ها قرار گرفتند.

انجام عملیات آتش و حرکت سریع سامانه های پدافندی از نقاط محل استقرار به نقاط دیگر از جمله اقدامات اجرا شده در این مرحله از رزمایش بود که با هدف عدم شناسایی محل استقرار سامانه های پدافندی با موفقیت انجام شد.

امیر فرج پور سخنگوی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 99 با بیان اینکه در این رزمایش طرح های دفاع هوایی با سنجش واقعیت های نبرد واقعی و شناخت دقیق از توانمندی های دشمن طراحی شده و برای کلیه زوایای پیدا و پنهان در لایه های مختلف پدافندی تدابیر لازم اتخاذ شده، مطرح نمود: فرماندهان ما در پدافند هوایی با نکته سنجی و آنالیز نقاط ضعف و قوت طرح های دفاعی و اقدام و عمل هوشمندانه توانسته اند آسمانی امن را در سایه اقتدار خود فراهم نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1095

به "استفاده از سامانه موشکی مرصاد و طبس در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از سامانه موشکی مرصاد و طبس در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید