اظهارات تازه جانسون درباره روند برگزیت و پیشرفت های حاصل شده

به گزارش افق بسطام، فارس نوشت: نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه گفت که پیشرفت های قابل ملاحظه ای با اتحادیه اروپا درباره خروج انگلیس از این اتحادیه حاصل شده است.

اظهارات تازه جانسون درباره روند برگزیت و پیشرفت های حاصل شده

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه بار دیگر تاکید نمود که این کشور روز 31 اکتبر (9 آبان) از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

وی در ادامه مدعی شد که پیشرفت های قابل ملاحظه ای درباره رسیدن به توافق با اتحادیه اروپا درباره برگزیت حاصل شده است.

ساجد جاوید وزیر دارایی انگلیس نیز چند روز پیش گفته بود، نخست وزیر انگلیس قصد ندارد در نشست ماه آینده میلادی اتحادیه اروپا خواهان به تعویق افتادن برگزیت گردد بلکه در صدد اعمال فشار به اتحادیه اروپا برای تضمین خروج بدون دردسر از این اتحادیه است.

ماده 50 معاهده لیسبون میگوید که هر عضو اتحادیه اروپا ممکن است مطابق با شرایط قانون اساسی خود تصمیم به خروج از اتحادیه بگیرد. با این حال خبرگزاری رویترز جزئیات بیشتری در زمینه چگونگی استفاده از این ماده در این برهه ارائه نکرده است.

شبکه یورو نیوز پیش از این درباره ماده 50 نوشته بود، از زمان اجرایی شدن این ماده، دیگر مقررات اتحادیه اروپا بر بریتانیا اعمال نخواهد شد و این کشور دو سال فرصت خواهد داشت تا این اتحادیه را ترک کند. ترزا می نخست وزیر سابق انگلیس در سال 2017 خواهان اجرایی شدن ماده 50 شده بود.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 204

به "اظهارات تازه جانسون درباره روند برگزیت و پیشرفت های حاصل شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات تازه جانسون درباره روند برگزیت و پیشرفت های حاصل شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید