اعتراضات تمام نشود ارتش آمریکا را وارد میدان می کنم

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، تهدید کرد ارتش را برای فرونشاندن ناآرامی های فزاینده در واکنش به مرگ یک مرد سیاه پوست بدست پلیس، گسیل خواهد کرد.

اعتراضات تمام نشود ارتش آمریکا را وارد میدان می کنم

ترامپ تاکید کرد که اگر مسئولان شهری و ایالتی نتوانند اعتراض ها را مهار کنند و از شهروندان دفاع کنند، ارتش را مستقر می کند و به سرعت مشکل را برطرف می کند.

اعتراض ها به خشونت پلیس آمریکا پس از انتشار تصاویری از لحظات مرگ جورج فلوید، مرد سیاهپوست 46 ساله هنگام بازداشت از سوی پلیس در مینیاپولیس آغاز شد. در تصاویر منتشر شده از لحظات مرگ وی در تاریخ 25 مه (5 خرداد)، یک مأمور پلیس در حالی که زانوی خود را بر روی گردن جورج فلوید می فشارد، مشاهده می شود. وی بارها به این مأمور پلیس گفته بود که نمی تواند نفس بکشد اما با بی توجهی مامورر پلیس به مرگ او انجامید. مرگ جورج فلوید خشم سراسری را در ایالات متحده برانگیخته است.

با ورود ناآرامی ها به هشتمین روز خود، شهرهای بزرگ همچنان قوانین منع تردد را ادامه می دهند به طوریکه واشنگتن دی سی برای دو شب دیگر قوانین منع آمد و شد را تمدید کرد.

با این حال روز گذشته دونالد ترامپ در کاخ سفید گفت: همه آمریکایی ها به درستی از مرگ وحشیانه جورج فلوید ناخوش شدند و عصیان کردند.

وی در عین حال صحنه غارت شهرها و خشونت ها در پایتخت در روز یکشنبه گذشته را یک ننگ کامل توصیف کرد.

از روز دوشنبه هفته قبل و بعد از کشته شدن جورج فلوید بدست پلیس، شهرهای مختلف آمریکا صحنه اعتراضات ضد نژادپرستی شده است.

شدت اعتراضات در آمریکا به حدی است که علاوه بر اعلام مقرارت منع آمد و شد در 50 شهر در 25 شهر نیز حکومت نظامی اعلام شده و گارد ملی آمریکا برای انتها دادن به اعتراضات وارد عمل شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 942

به "اعتراضات تمام نشود ارتش آمریکا را وارد میدان می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات تمام نشود ارتش آمریکا را وارد میدان می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید