افشاگری سیگار: حتی اگر آمریکا با طالبان توافق کند برنامه ای برای اعضای این گروه ندارد

به گزارش افق بسطام، اداره بازرسی آمریکا برای بازسازی افغانستان موسوم به سیگار فاش کرد که حتی اگر توافقی بین آمریکا و طالبان انجام گردد، هیچ نهادی برای تنظیم امور مربوط به سرنوشت اعضای این گروه برای ادغام و بازگشت به زندگی عادی وجود ندارد.

افشاگری سیگار: حتی اگر آمریکا با طالبان توافق کند برنامه ای برای اعضای این گروه ندارد

به گزارش دفتر منطقه ای افق بسطام، جان سپکو رئیس اداره بازرسی آمریکا برای بازسازی افغانستان با اشاره به عدم برنامه دولت این کشور درباره صلح با طالبان هشدار داد: اگر برنامه جامعی برای ادغام مجدد ده ها هزار فرد مسلح مربوط به گروه طالبان اتخاذ نگردد، دورنمای صلح در افغانستان امیدوارکننده نخواهد شد.

سیگار در گزارش تازه خود گفته است که گروه طالبان در حال حاضر حدود 60 هزار نیروی ثابت دارد و حدود 90 هزار نیروی دیگر بطور فصلی به صفوف این گروه می پیوندند.

به گزارش صدای آمریکا، سیگار توضیح داد که حتی در صورت رسیدن به توافقی با گروه طالبان، اگر ادغام مجدد این نیروها به زندگی عادی به درستی مدیریت نگردد، ناامنی در افغانستان ادامه می یابد.

در گزارش اداره بازرسی آمریکا برای بازسازی افغانستان آمده است: حتی امروز، دولت آمریکا هیچ نهاد رهبری کننده و یا دفتری برای تنظیم امور مربوط به ادغام مجدد جنگجویان سابق ندارد. این مسله در افغانستان، منجر به عدم شفاف سازی در خصوص دورنمای ادغام مجدد و رابطه آن با صلح شده است.

گزارش سیگار در حالی منتشر می گردد که مذاکرات آمریکا و طالبان متوقف شده است و مقامات آمریکایی نیز به ادامه عملیات نظامی علیه این گروه تاکید نموده اند.

دولت افغانستان نیز گفته که حداقل تا برگزاری انتخابات و تشکیل حکومت جدید، کوشش ها برای گفت وگو با طالبان را متوقف نموده است.

بر اساس گزارش سیگار، عدم شفافیت لازم درباره ادغام مجدد نیروهای طالبان، یکی از عوامل شکست کوشش ها برای صلح بوده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 267

به "افشاگری سیگار: حتی اگر آمریکا با طالبان توافق کند برنامه ای برای اعضای این گروه ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری سیگار: حتی اگر آمریکا با طالبان توافق کند برنامه ای برای اعضای این گروه ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید