امید دارد که ادامه توجه رسانه ملی به فرآیندهای قضایی به تقویت نظارت عمومی بر دستگاه قضا منجر شود

به گزارش افق بسطام، مرکز اطلاع رسانی قوه قضاییه در بیانیه ای تاکید کرد: امید دارد که ادامه توجه رسانه ملی به فرآیندهای قضایی به تقویت نظارت عمومی بر دستگاه قضا منجر شود.

امید دارد که ادامه توجه رسانه ملی به فرآیندهای قضایی به تقویت نظارت عمومی بر دستگاه قضا منجر شود

به گزارش خبرنگاران، مرکز رسانه قوه قضاییه با صدور بیانیه ای در خصوص گزارش انتقادی دوربین 20 و 30 از چند مجتمع قضا و دغدغه های مردم و قضات، ضمن قدردانی از رسانه ملی، خواستار ادامه توجه به فرایندهای قضایی و تسهیل دسترسی به عدالت شد.

در این اطلاعیه آمده است : دوربین بخش پیگیری خبر 20 و 30، 4 تیرماه در ایام هفته قوه قضاییه و در اقدامی قابل تقدیر به چند مجتمع قضایی شلوغ و پرتردد تهران رفت و گزارشی انتقادی از شرایط این مراکز قضایی ارائه کرد که در عین رویکرد انتقادی ، نمایشی از دغدغه ها و مطالبات ارباب و رجوع مکرم و قضات و کارکنان خدوم قوه قضاییه در جهت احقاق حق مردم و گسترش عدالت بود.

مرکز رسانه قوه قضاییه ضمن قدردانی از ریاست سازمان صدا و سیما ، معاونت محترم سیاسی سازمان صدا و سیما، مدیران و خبرنگاران خلاق و خدوم این بخش، که از دریچه نگاه مردم عزیز به مسائل موجود و چالش های فرا روی دستگاه قضا پرداخته اند، امید دارد که ادامه توجه رسانه ملی به فرآیندهای قضایی، دسترسی مردم عزیزمان به حق و عدالت را تسهیل و به تقویت نظارت عمومی بر دستگاه قضا که یکی از مهمترین رویکردهای دوران تحول است منجر شود.

در این بیانیه تاکید شده است: در دوران تحول، شفافیت در عدلیه و مسائل مربوط به آن جزو ملزومات مهم محسوب شده و همکاری مشترک میان رسانه ها و دستگاه قضایی قطعا در تقویت این راستا، موثر و مفید خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 910

به "امید دارد که ادامه توجه رسانه ملی به فرآیندهای قضایی به تقویت نظارت عمومی بر دستگاه قضا منجر شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امید دارد که ادامه توجه رسانه ملی به فرآیندهای قضایی به تقویت نظارت عمومی بر دستگاه قضا منجر شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید