برای انتقال حیات وحش در مناطق سیل زده با آتش نشانی تماس بگیرید

به گزارش افق بسطام، حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از ساکنان مناطق سیل زده خواست تا در صورت مشاهده حیات وحش در مناطق مسکونی، جهت زنده گیری و انتقال این گونه ها با آتش نشانی ها یا ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها تماس بگیرند.

برای انتقال حیات وحش در مناطق سیل زده با آتش نشانی تماس بگیرید

به گزارش مهر، حمید ظهرابی گفت: گونه های زنده برای فرار از سیلاب خود را به مناطق مرتفع و به دور از جریان آب می رسانند. بسیاری از این گونه ها برای انسان خطری ندارند. مثلاً بخش اعظمی از گونه های مارها سمی نیستند.

پس از فروکش کردن سیلاب در مناطق سیل زده ممکن است گونه هایی از حیات وحش در مناطق مسکونی مشاهده شوند. معمولاً گونه هایی از خزندگان و پستانداران کوچک در این شرایط مشاهده می شوند که ممکن است باعث ترس مردم شوند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی از شهروندان محترم درخواست داریم تا مراتب را به آتش نشانی ها یا ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها اطلاع دهند تا برای زنده گیری و انتقال این گونه ها اقدام شود.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: گونه های زنده نیز همانند انسان برای فرار از سیلاب خود را به مناطق مرتفع و به دور از جریان آب می رسانند و در چنین شرایطی ممکن از در منازل مسکونی یا سکونت گاه های موقت سیل زدگان این گونه ها مشاهده شوند.

وی افزود: بسیاری از این گونه ها برای انسان خطری ندارند. مثلاً بخش اعظمی از گونه های مارها سمی نیستند، اما ترس افراد از این گونه ها، قابل درک است. تقاضا داریم ضمن حفظ خونسردی در مواجهه با این گونه ها، سریعاً با آتش نشانی و اداره محیط زیست تماس گرفته شود.

این مقام مسئول گفت: حیات وحش نیز جزئی از طبیعت است. اگر دلیل وقوع سیلاب های مخرب تخریب بخشی از طبیعت و دستکاری در آن است، کشتار حیات وحش نیز نوعی دیگر از تخریب است که تبعات آن در آینده متوجه انسان خواهد شد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان در خاتمه گفت: کشتار حیات وحش مشاهده شده، نه از نظر اخلاقی و نه از نظر اکولوژیک صحیح نیست و باید تلاش کنیم تا این موجودات زنده نیز به روال طبیعی زندگی خود بازگردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 51

به "برای انتقال حیات وحش در مناطق سیل زده با آتش نشانی تماس بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای انتقال حیات وحش در مناطق سیل زده با آتش نشانی تماس بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید