برنامه های وزارت علوم برای افزایش فراوری فناوری توسط دانشگاهیان

به گزارش افق بسطام، دکتر منصور غلامی در مصاحبه با خبرنگاران در مورد برنامه وزارت علوم برای دانشگاهها در راستای افزایش سهم فناوری و تولیدات محصولات دانش بنیان در دانشگاهها گفت: ما در برنامه های پژوهشی خصوصا آئین نامه تشویقی و آئین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی سهم پژوهش های کاربردی را از نظر امتیازی بالا برده ایم.

برنامه های وزارت علوم برای افزایش فراوری فناوری توسط دانشگاهیان

وی با بیان اینکه البته در حال آنالیز های دیگری نیز در این زمینه هستیم، بیان نمود: این آیین نامه تشویقی پیش از اینها وجود داشته ولی بار پژوهش های کاربردی در آن مقداری خفیف بود به طوریکه بیشتر در دانشگاهها به مقاله توجه می شد.

به گفته وی این آیین نامه های تشویقی به دانشگاهها ابلاغ شده و در هیئت ممیزه ها مورد آنالیز قرار می گیرد و بر اساس آن امتیازها داده می گردد تا بدین وسیله پروژه های کاربردی و فراوری فناوری در دانشگاهها افزایش یابد.

وزیر علوم با تاکید بر اینکه از طرف دیگر موضوعاتی همچون فرصت های مطالعاتی در صنعت را در برنامه گذاشتیم، بیان کرد: این دوره اجباری است زیرا بدین واسطه ارتباط اعضای هیئت علمی و دانشجویان با صنعت بیشتر می گردد. این اقدامات می تواند در پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد تاثیر زیادی داشته باشد.

به گفته وی، اقداماتی که در راستای سهم فناوری در وزارت علوم مورد پیگیری قرار می گیرد به تدریج خود را نشان می دهند؛ برنامه همکاری پژوهشی و صنعتی زمان بر است و گزارشهای آن بعد از یک الی دو سال تعیین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 382

به "برنامه های وزارت علوم برای افزایش فراوری فناوری توسط دانشگاهیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های وزارت علوم برای افزایش فراوری فناوری توسط دانشگاهیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید