بیانیه بایدن درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان

به گزارش افق بسطام، ایسنا نوشت:در بیانیه رئیس جمهور آمریکا که روز چهارشنبه ایراد شد، آمده است که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان دیگر نمی تواند به تعویق بیفتد.

بیانیه بایدن درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس سخنرانی رئیس جمهور جو بایدن، که امروز چهارشنبه ایراد کرد، آمده که خروج نظامیان آمریکا از افغانستان دیگر نمی تواند به تعویق بیفتد.

در بخش هایی از متن سخنرانی که توسط کاخ سفید منتشر شده، آمده است: ما نمی توانیم این دور باطل را ادامه دهیم - حضور نظامی خود را در افغانستان گسترش دهیم و به امید ایجاد شرایط ایده آل برای عقب نشینی و انتظار نتایج دیگر باشیم.

بایدن گفت: من چهارمین رئیس جمهوری آمریکا هستم که سربازان آمریکایی در افغانستان حضور دارند. دو جمهوری خواه ، دو دموکرات. من این مسئولیت را به (رئیس جمهوری پنجم) واگذار نخواهم کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا گفته است که کشورش از مذاکرات صلح بین الافغانی با مشارکت سازمان ملل متحده حمایت خواهد کرد.

وی در بخشی از سخنان خود گفته است که کشورش از مذاکرات صلح بین دولت و گروه طالبان با مشارکت سازمان ملل متحد حمایت خواهد کرد.

در بخشی از سخنانی بایدن که توسط کاخ سفید منتشر شده آمده است: ما با یاری به سازمان ملل از مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و طالبان حمایت خواهیم کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1421

به "بیانیه بایدن درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه بایدن درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید