بیش از 50 هزار واحد مسکن روستایی لرستان احتیاج به نوسازی دارند

به گزارش افق بسطام، نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: باید رتبه شهرها به سمت و سویی باشد که کمترین آسیب های اجتماعی را داشته باشند.

بیش از 50 هزار واحد مسکن روستایی لرستان احتیاج به نوسازی دارند

مهندس مجید کیان پور در گفت وگو با خبرنگار افق بسطام، با بیان این که لرستان با حوادث قهری و رخدادهای طبیعی دست و پنجه نرم می نماید، اظهار کرد: بیش از 80 درصد مناطق استان در معرض (زلزله و سیل) قرار دارند.

وی با بیان این که بهترین رویکرد برای مبارزه با این موارد این است که خوب بسازیم و به دنبال این باشیم که جامعه مسکن را مدنظر قرار دهیم، افزود: باید رتبه شهرها به سمت و سویی باشد که کمترین آسیب های اجتماعی را داشته باشد.

کیان پور بیان نمود: اماکنی که احتیاج به نوسازی، مرمت و مقاوم سازی دارند باید برای همه آنها برنامه ریزی مجدد و قوی داشته باشیم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: تقریباً بیش از 50 هزار واحد مسکن روستایی در استان احتیاج به نوسازی دارند و باید آموزش های لازم را به مردم دهیم و آن ها را حساس کنیم؛ به دنبال آن باشیم که هیچ منزل روستایی در استان بدون نوسازی باقی نماند.

وی تاکید نمود: ضرورت دارد واحدهای مسکونی روستایی را در برابر زلزله و سیل مقاوم کنیم.

کیان پور توضیح داد: شهرداری ها به دنبال آن باشند که ساختمان های بلندمرتبه که در شهرها ساخته می گردد حتماً ضوابط ایمنی و آتش نشانی در آن ها رعایت گردد.

وی گفت: شهرداری ها به دنبال این باشند که سازمان های آتش نشانی به نردبان های بلند مجهز شوند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس اظهار کرد: در بعضی شهرهای استان که ساختمان های بلند دارند توان و تجهیزات کافی برای مقابله نداریم، به لحاظ خودروهای آتش نشانی کمبود داریم، هم چنین در لرستان خودروهای نردبان دار نداریم.

کیان پور مطرح کرد: این یک ضرورت است بتوانیم ظرفیت ها را افزایش دهیم تا در مواقع حادثه تجهیزات لازم را داشته باشیم.

وی با بیان این که تقریباً جهت گسل ها در منطقه لرستان شناسایی شده است، یادآور شد: باید در برنامه های توسعه شهری این مهم مدنظر قرار گیرد و برای توسعه شهرها به سمت و سوی گسل نرویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 23

به "بیش از 50 هزار واحد مسکن روستایی لرستان احتیاج به نوسازی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 50 هزار واحد مسکن روستایی لرستان احتیاج به نوسازی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید