تازه ترین اطلاعات از ویروس کرونا ، کجا باید ماسک بزنیم

به گزارش افق بسطام، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بر ضرورت استفاده از ماسک در پیشگیری و انتقال ویروس کرونا، تاکید نمود.

تازه ترین اطلاعات از ویروس کرونا ، کجا باید ماسک بزنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگار مهر مسعود مردانی، در تبادل نظر با خبرنگار مهر، با اشاره به اجباری شدن استفاده از ماسک در محیط های پر رفت و آمد و ادارات دولتی، گفت: زدن ماسک به خصوص در مراکز پرازدحام و مکان های سر بسته، مهم تر از پوشیدن دستکش است.

این متخصص بیماری های عفونی، با عنوان این مطلب که کرونا بیماری تنفسی است که بیشتر به وسیله تنفس هنگام صحبت از فردی به فرد دیگر منتقل می گردد، ادامه داد: در مکان های خلوت نیازی به استفاده از ماسک نیست.

کجا باید ماسک بزنیم؟

مردانی با اشاره به افرادی که اصرار دارند به طور مداوم لباس های خود را در ورود به منزل می شویند و ضد عفونی می نمایند، گفت: ماندگاری ویروس کرونا روی لباس و پارچه طولانی نیست و بیشتر روی سطوح صاف مانند پیشخوان مغازه ها باقی می ماند که بهتر است به طور مرتب دست ها را با آب و صابون شستشو دهیم.

وی اضافه نمود: به هیچ وجه غذا، میوه و مایحتاج عمومی و بسته بندی خریدهای سوپری منبعی برای آلوده شدن فرد به ویروس کرونا و عفونت محسوب نمی شوند. هنگامی که کسی از مغازه یا تره بار خرید می نماید فقط پلاستیک میوه یا موادغذایی را می تواند دور بیاندازید و از میوه ها پس از شستشو استفاده کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تاکید نمود: ویروس کرونا به وسیله قطره های تنفسی منتقل می گردد.

مردانی گفت: انتقال ویروس کرونا نیازمند تماس نزدیک افراد با یکدیگر است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 921

به "تازه ترین اطلاعات از ویروس کرونا ، کجا باید ماسک بزنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین اطلاعات از ویروس کرونا ، کجا باید ماسک بزنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید