حضور صدها داعشی در 3 استان عراق

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، یحیی رسول سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق از حضور صدها داعشی در سه استان این کشور خبر داد.

حضور صدها داعشی در 3 استان عراق

وی افزود: قبل از پیروزی نهایی بر داعش در جولای 2017، داعش بر 40 درصد از مساحت عراق مسلط بود اما ما پیروز به پیروزی شدیم. ما از ابتدا گفتیم که هنوز بازمانده های داعش وجود دارند و ما در راستای ریشه کنی آنها حرکت می کنیم.

رسول تاکید کرد: عملیات اراده پیروزی که هم اکنون جریان دارد به مثابه تعقیب بازمانده های داعش است. تکفیری ها قدرت تسلط بر منطقه ای را ندارند اما بازمانده های آنها در صحرا و کوه ها و دشت ها هستند. جنگ کنونی ما جنگ اطلاعاتی است. یکی از دلایل غلبه بر داعش همکاری مردمی است.

وی گفت: داعش بر مناطق صعب العبور مانند صحرا که 30 درصد از مساحت عراق را تشکیل می دهد، متمرکز است. مرحله چهارم عملیات اراده پیروزی شامل مناطق صحرایی است. مرحله چهارم عملیات در مساحتی بالغ بر 140 هزار و 980 کیلومتر مربع از مساحت عراق انجام می شود. داعشی ها در قالب گروههای سه تا 6 نفره هستند و معمولاً در صحرای پنهان می شوند.

یحیی رسول گفت: داعشی در غرب نینوا و سلسله جبال بادوش و العطشانه و نیز صحرای الانبار و برخی مناطق کرکوک به ویژه جنوب آن هستند اما تعداد آنها زیاد نیست. حدود 500 تا 600 تروریست در همه این مناطق هستند. بیشتر آنها هم عراقی هستند.

وی ضمن تاکید بر تأمین مرزهای عراق با سوریه گفت: شر از اراضی سوریه می آید. بیشتر ساکنان مناطق مرزی چوپانانی هستند که داعش به سراغ آنها می آید تا از آنها آب و غذا بگیرد که همکاری میان چوپانان و نیروهای ما وجود دارد و محدوده خاصی برای چوپانان در نظر گرفته شده است و خارج از آن هر تحرکی به مثابه دشمن محسوب می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 194

به "حضور صدها داعشی در 3 استان عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور صدها داعشی در 3 استان عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید