خبرنگاران بیش از 6 میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان مرکزی ارائه شد

به گزارش افق بسطام، اراک -خبرنگاران - معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: 6 میلیون و پنج هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در 470 رشته در دو بخش دولتی و آزاد پارسال در مراکز فنی این اداره کل ارایه شد.

خبرنگاران بیش از 6 میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان مرکزی ارائه شد

حمیدرضا رستمی روز چهارشنبه در گفت و گو با افق بسطام اضافه کرد: سه میلیون و 505 هزار نفر ساعت آموزش به کار آموزان مراکز دولتی و 2 میلیون و 500 هزار نفر ساعت نیز در بخش خصوصی به کار آموزان ارائه شد.

وی با بیان اینکه میزان آموزش ارائه شده در بخش خصوصی نسبت به سال قبل 120 درصد رشد داشته است. گفت: 38 هزار و 61 نفر کارآموز در دو بخش دولتی و خصوصی سال گذشته در دوره های مهارتی شرکت کردند.

معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: 22 هزار و 258 نفر کار آموز در دوره های آموزشی21 مرکز دولتی شرکت کردند که از این تعداد 7 هزار و 15 نفر زن و 15 هزار و 243 نفر مرد هستند.

رستمی اضافه کرد: کار آموزان مراجعه کننده به مراکز دولتی در مجموع 9 هزار و 803 نفر در مراکز ثابت و شعب شهری استان آموزش های مهارتی را فرا گرفتند.

وی گفت: در مراکز راهنمایی شغلی و مهارت آموزی دانشگاه های دولتی استان برای یک هزار و سه نفر از دانشجویان آموزش های مهارتی ارائه شده است.

معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی با اشاره به فعالیت 243 آکادمی آزاد فنی و حرفه ای در خوشه های مختلف صنعت، خدمات، فرهنگ ، هنر و کشاورزی در سطح استان بیان نمود: 15 هزار و 803 نفر کار آموز سال گذشته دوره های مهارتی را در این آکادمی ها فرا گرفتند.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی با 278 آکادمی آزاد و 21 مرکز دولتی کار آموزش مهارت های مختلف را در این استان برعهده دارد.

استان مرکزی به عنوان یکی از قطب های مهم کشور در حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی در قلب کشور واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 736

به "خبرنگاران بیش از 6 میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان مرکزی ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از 6 میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان مرکزی ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید