خبرنگاران فرماندار سبزوار: کاهش آسیب های اجتماعی مورد توجه سمن ها قرار گیرد

به گزارش افق بسطام، سبزوار- خبرنگاران- فرماندار ویژه سبزوار گفت: ساماندهی و برطرف آسیب های اجتماعی شهرستان فقط بر عهده دستگاه های اجرایی نیست و در این بخش باید از ظرفیت تشکل ها و سازمان های مردمی نیز استفاده کرد.

خبرنگاران فرماندار سبزوار: کاهش آسیب های اجتماعی مورد توجه سمن ها قرار گیرد

احمد برادران دوشنبه شب در نشست با مدیران سازمان های مردم نهاد سبزوار اضافه کرد: اغلب 105 سمن این شهرستان در حوزه اجتماعی فعالیت دارند که استفاده از ظرفیت آنها برای کاهش آسیب های اجتماعی لازم است.

وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد و همیار دولت با توانمندسازی فرهنگی، آموزش مهارت های زندگی و توجه به برطرف ریشه ای مسائل می توانند در جلوگیری و کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی موثر باشند.

فرماندار سبزوار گفت: طی سال های گذشته با استفاده از ظرفیت سمن ها و مشارکت دستگاه های اجرایی برنامه های مختلف فرهنگی و هنری برای توسعه فرهنگی مناطق حاشیه شهر سبزوار اجرا شده است.

وی اضافه کرد: سازمان های مردم نهاد به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسوولان هستند که نقش مهمی در برطرف مسائل اجتماعی، آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی و محیط زیست دارند.

وسعت شهر سبزوار سه هزار و 754 هکتار است که حدود 800 هکتار آن سکونتگاه غیررسمی است. این شهر در 230 کیلومتری غرب مشهد واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 884

به "خبرنگاران فرماندار سبزوار: کاهش آسیب های اجتماعی مورد توجه سمن ها قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار سبزوار: کاهش آسیب های اجتماعی مورد توجه سمن ها قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید