سوریه: اروپایی ها بجای حرف، عمل نمایند و به تحریم های ظالمانه سرانجام دهند

به گزارش افق بسطام، وزارت خارجه سوریه مقامات اتحادیه اروپا را مسئول تحریم های این اتحادیه علیه مردم سوریه در زمان حساس شیوع کرونا دانست و تأکید کرد که اظهارات آن ها باید عملی گردد.

سوریه: اروپایی ها بجای حرف، عمل نمایند و به تحریم های ظالمانه سرانجام دهند

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل افق بسطام، وزارت خارجه سوریه به اظهارات بعضی از مقامات اتحادیه اروپا که خواستار کاهش تحریم های یکجانبه و غیرقانونی علیه دولت و مردم سوریه شده بودند، واکنش نشان داد و گفت که اینگونه اظهارات در صحنه عمل محقق نشده اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه گفت که اتحایده اروپا شریک اصلی تا به امروز به رغم خطراتی که کرونا دارد، در محاصره سوریه بوده است.

وزارت خارجه سوریه با بیان این که مردم این کشور از تحریم های ظالمانه سختی های زیادی دیده اند، تأکید کرد که دمشق به آن دسته از کشورها و سازمان ها که خواستار لغو فوری و بدون پیش شرط همه تحریم های آمریکا و اروپا هستند ملحق می گردد. تحریم هایی که به دلیل اغراض سیاسی وضع شده و نقض آشکار قوانین انسانی بین الملل و جان انسان ها را به خطر انداخته است.

دمشق تأکید کرد که اظهارات اروپایی ها هرگز نمی تواند از آن ها در برابر این تحریم ها که مانع از کوشش ها در راستای فراهم نمودن ولایل و امکانات لازم جهت مقابله با ویروس کرونا است، سلب مسئولیت کند.

سوریه از سال 2011 با شروع درگیری های داخلی در این کشور از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم شده است و اخیرا شیوع کرونا دراین کشور جنگ زده، نگرانی از افزایش تلفات در اثر بیماری کووید19 به دلیل تحریم ها و محاصره را افزایش داده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 760

به "سوریه: اروپایی ها بجای حرف، عمل نمایند و به تحریم های ظالمانه سرانجام دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه: اروپایی ها بجای حرف، عمل نمایند و به تحریم های ظالمانه سرانجام دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید