شرکت های دانش بنیان از لیزینگ صادراتی بهره می برند

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه بازار صادراتی شرکت های دانش بنیان از جمله اقداماتی است که می تواند تسهیل گر جهش در تولید محصولات دانش بنیان باشد. بیش از 4700 شرکت دانش بنیان در صورت دارا بودن شرایط می توانند علاوه بر لیزینگ داخلی محصولات، از لیزینگ خارجی نیز برای انجام صادرات بهره مند شوند.

شرکت های دانش بنیان از لیزینگ صادراتی بهره می برند

صادرات محصولات دانش بنیان از جمله اهدافی است که مدیران بسیاری از این واحدهای فناور به صورت خود جوش به عنوان یک هدف، برای خود معین کرده اند. این شرکت ها تا کنون در این زمینه موفقیت های قابل توجهی نیز کسب کرده اند. این موفقیت ها از این سو ارزشمند و قابل توجه است که علی رغم شرایط تحریمی و برخی محدودیت ها به دست آمده است.

فعال شدن پایگاه های صادراتی که به شکل خصوصی اداره می شوند، از جمله خدماتی است که در این زمینه عرضه می شود. لیزینگ داخلی محصولات دانش بنیان در حال حاضر فعال است و تا سقف 80 درصد از مبلغ قرارداد را پوشش می دهد.

بر این اساس طرح لیزینگ خارجی محصولات دانش بنیان نیز فعال شده است. شرکت های دانش بنیانی که بتوانند از صندوق ضمانت صادرات، ضمانت نامه های لازم را دریافت کنند، می توانند از این خدمات بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 831

به "شرکت های دانش بنیان از لیزینگ صادراتی بهره می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های دانش بنیان از لیزینگ صادراتی بهره می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید