واکنش بانک مرکزی به شکایت آمریکا علیه بورس آلمان

به گزارش افق بسطام، معاون حقوقی بانک مرکزی در واکنش به شکایت بعضی شکات آمریکایی برای دستیابی به دارایی بانک مرکزی در بورس آلمان توضیحاتی ارائه داد.

واکنش بانک مرکزی به شکایت آمریکا علیه بورس آلمان

به گزارش گروه مالی خبرگزاری خبرنگاران، طیبی فرد معاون حقوقی بانک مرکزی در واکنش به اخبار انتشاریافته مبنی بر شکایت بعضی شکات آمریکایی در نیویورک برای دستیابی به دارایی بانک مرکزی در بورس آلمان بیان نمود: این موضوع مربوط به اوراق بهادار متعلق به بانک مرکزی ایران است که نزد موسسه کلیراستریم در لوکزامبورگ به جامانده و ارتباطی به کشور آلمان ندارد. تا به امروز آمریکایی ها اقدامات قضایی متعددی را به منظور توقیف این وجوه در لوکزامبورگ انجام داده اند و با اقدامات و پیگیری های حقوقی متقابل ایران که طی چند سال اخیر با هماهنگی مرکز امور حقوقی بین المللی ریاست جمهوری اجرا شده، آمریکایی ها پیروز به توقیف و مصادره آن نشده اند.

او افزود: در حال حاضر نیز خواستار های آمریکایی با توجه به شکست های چندباره حقوقی در لوکزامبورگ، با طرح دادخواست نزد دادگاه های آمریکا، در کوشش برای اخذ دستوربه منظور الزام موسسه کلیراستریم لوکزامبورگ به انتقال وجوه به آمریکا هستند، که پیگیری های حقوقی جدی برای مقابله با این اقدامات نیز در دست اقدام است.

معاون حقوقی بانک مرکزی افزود: علت اصلی شکست آمریکایی ها در دادگاه های لوکزامبورگ و سایر پرونده های مفتوحه در دادگاه های اروپا، توجه به استقلال دارایی بانک مرکزی از دولت و پیروی از قاعده حقوقی بین المللی مصونیت قضایی اموال و دارایی بانک مرکزی ایران از اقدامات قضایی و اجرایی بوده و این امر در رأی دادگاه های یاد شده مورد تصریح قرار گرفته است.

او تاکید نمود: بانک مرکزی پیگیری های حقوقی لازم برای آزادسازی وجوه یاد شده که بالغ بر 1.7 میلیارد دلار است را در دست اقدام دارد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1014

به "واکنش بانک مرکزی به شکایت آمریکا علیه بورس آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بانک مرکزی به شکایت آمریکا علیه بورس آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید