واکنش توئیتری ظریف به آزاد شدن نفتکش گریس-1

به گزارش افق بسطام، تسنیم نوشت: وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پیامی توئیتری به خبر آزاد شدن نفتکش حامل نفت ایران توسط دولت منطقه جبل الطارق واکنش نشان داد.

واکنش توئیتری ظریف به آزاد شدن نفتکش گریس-1

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر پنج شنبه پس از رفع توقیف نفتکش حامل نفت ایران با حکم دادگاه عالی جبل الطارق با انتشار پیامی توئیتری به تلاش های آمریکا برای تمدید توقیف این نفتکش واکنش نشان داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این پیام توئیتری گفت: آمریکا که در پیشبرد اهداف خود از طریق تروریسم اقتصادی -از جمله محروم کردن بیماران سرطانی از داروهای موردنیازشان- شکست خورده است، تلاش کرد تا با سوءاستفاده از نظام حقوقی، اموال ما [نفتکش گریس-1] را در آب های بین المللی به سرقت ببرد. این تلاش برای راهزنی دریایی به خوبی نشان می دهد که دولت ترامپ تا چه حد قوانین را خوار می شمرد.

قاضی دادگاه عالی جبل الطارق بعد از ظهر روز پنج شنبه در حالی حکم رفع توقیف نفتکش حامل نفت ایران را صادر کرد که بر اساس گزارش های رسانه های جبل الطارق، ساعاتی پیش وزارت دادگستری آمریکا نامه ای به مقامات قضایی جبل الطارق ارسال کرده و از آنها خواسته بود توقیف نفتکش گریس-1 را تمدید کنند.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 141

به "واکنش توئیتری ظریف به آزاد شدن نفتکش گریس-1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش توئیتری ظریف به آزاد شدن نفتکش گریس-1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید