واکنش خلیلزاد به منتقدان هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان

به گزارش افق بسطام، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در واکنش به منتقدان هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان گفت که تیم مذاکره کننده فراگیر است.

واکنش خلیلزاد به منتقدان هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای افق بسطام، زلمی خلیلزاد کننده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان گفت که هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان، فراگیر است.

وی در توئیتی نوشت که حکومت، رهبران سیاسی و جامعه مدنی در مورد صلح و تشکیل هیئت مذاکره کننده دولت به اجماع رسیده اند.

خلیلزاد اجماع درمورد فرایند صلح افغانستان را به حکومت، رهبران سیاسی و جامعه مدنی تبریک گفت.

کننده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان نوشت: آن ها برای گفت وگوها با طالبان یک تیم مذاکراتی همه شمول تشکیل داده اند. هیئت افغانستان نمایانگر نمای واقعی ملت و نقش سازنده زنان است.

وی اظهارداشت که این اجماع گامی مهمی بسوی مذاکرات بین الافغانی است.

به گزارش هشت صبح، هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان 21 عضو دارد و ریاست آن را معصوم استانکزی رئیس سابق امنیت ملی این کشور به عهده دارد.

برخی از سیاسیون، احزاب و جریان های سیاسی در افغانستان، هیئت مذاکره کننده دولت با طالبان را فراگیر نمی دانند و می گویند که این افراد توانایی لازم را ندارند.

محمد اسماعیل خان از فرماندهان جهادی و عضو ارشد حزب جمعیت اسلامی در افغانستان اظهارداشت که اعضای این هیئت در جریانهای داخلی این کشور حضور نداشته اند بنابراین آگاهی لازم را ندارند و درباره طالبان نیز روحیه دفاع از حق ملت را ندارند.

از سوی دیگر، حفیظ الرحمان نقی عضو رهبری حزب اسلامی نیز به طلوع نیوز گفته بود که این هیئت به هیچ وجه کننده سیاسیون، نهادها و احزاب مطرح افغانستان نیستند.

همچنین امید میثم معاون سخنگوی عبدالله عبدالله گفت که تلاش می کنیم که یک هیئت جامع از سوی حکومت افغانستان برای مذاکره با طالبان ایجاد شود.

منتقدان هیئت مذاکره کننده با طالبان تاکید می کنند که اعضای این هئیت توانایی گفت وگو با این گروه را ندارد.

از سوی دیگر، منابع نزدیک به طالبان گفته اند که این گروه با هیئتی گفت وگو خواهد کرد که با توافق تمامی احزاب و جریان های سیاسی ایجاد شوند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 739

به "واکنش خلیلزاد به منتقدان هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش خلیلزاد به منتقدان هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید