چرا پمپئو بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکاست؟

به گزارش افق بسطام، یک شبکه خبری آمریکایی با انتقاد شدید از مایک پامپئو، وی را بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا معرفی کرد که تنها به دنبال پیشبرد دستورالعمل سیاسی شخصی خود است.

چرا پمپئو بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکاست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، شبکه خبری سی ان ان در تحلیلی به اقدامات مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در دوران فعالیت خود در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پرداخت.

در این مقاله آمده است که پامپئو نه تنها بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا بوده بلکه وی یکی از متعصب ترین افراد نیز به شمار می آید.

در این مقاله که توسط دیوید میلر از اعضای ارشد بنیاد کارنگی در پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی ان ان منتشر شده، آمده است: پامپئو وزارت خارجه آمریکا را سیاست زده و بی ارزش کرده و تمامی این اقدامات با هدف پیشبرد دستورالعمل سیاسی شخصی خود و حفاظت از دونالد ترامپ از پاسخگویی و حاکمیت قانون است.

پامپئو طی هفته های اخیر خصومت و دشمنی خود علیه چین را بیش از پیش علنی کرده و اخیرا خواستار ایجاد ائتلاف بین المللی جدید برای مقابله با چین شده است.

پامپئو روز جمعه نیز طی سخنرانی در کتابخانه نیکسون در کالیفرنیا، گفت واشنگتن و متحدانش باید از روش های قاطعانه و خلاقانه تری برای فشار آوردن به حزب کمونیست چین جهت تغییر رفتار خود، استفاده کنند.

وزیر خارجه آمریکا در این سخنرانی، با درخواست از کشورهای جهان برای سرانجام دادن به تعاملات کورکورانه با چین، اتهام زنی های واشنگتن علیه پکن درباره مسائلی مانند عملکرد تجاری غیرمنصفانه، نقض حقوق بشر و نفوذ به جامعه آمریکایی را تکرار کرد.

پامپئو با بیان اینکه ارتش چین قوی تر و تهدیدآمیزتر شده است، گفت رویکرد در قبال پکن باید بی اعتمادی و راستی آزمایی باشد.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز به اظهارات ضد چینی وزیر خارجه آمریکا پاسخ داد و اقدامات او را به مورچه ای تشبیه کرد که قصد تکان دادن درختی را دارد.

در همین زمینه:

  • چین به آمریکا اولتیماتوم داد
  • سایه جنگ بر سر چین و آمریکا | بالا دریافت نزاع چین و آمریکا در سالگرد پرل هاربر
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 957

به "چرا پمپئو بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا پمپئو بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید