کارگزاران پرریسک از عاملیت فروش سهام عدالت کنار گذاشته شدند

به گزارش افق بسطام، بر اساس اعلام بورس اوراق بهادار تهران طبق مصوبه هیأت مدیره بورس اوراق بهادار تهران به تشخیص کمیته پایش ریسک بازار با عنوان کارگزاری پرریسک تشخیص داده شوند مجاز به ارائه خدمت به عنوان کارگزار عامل فروش در مورد مشمولان سهام عدالت نیستند.

کارگزاران پرریسک از عاملیت فروش سهام عدالت کنار گذاشته شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، با آزادسازی سهام عدالت، امکان فروش 30 درصد از سهام عدالت مردم برای کسانی که روش مستقیم مدیریت سهام خود را برگزیده اند، از طریق بانکها فراهم شد.

ارزش روز سهام عدالت اسمی 532 هزار تومانی، حدود 8.6 میلیون تومان، ارزش روز سهام 492 هزار تومانی، حدود 8 میلیون تومان است، در عین حال برخی سهامداران از مفت خری سهام خود از سوی بانکها گلایه دارند، گرچه مقامات می گویند، بانکها سهام مردم را به نرخ روز در بورس به فروش می رسانند.

سهام عدالت متشکل از سهام 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیر بورسی است که بانکها برای فروش 30 درصد این سهام، از طریق کارگزاران خود در بورس یا سایر کارگزاران همکار نسبت به فروش سهام در بورس و واریز بهای آن به حساب مشتری اقدام می کنند، اما اطلاعیه ای از سوی بورس تهران منتشر شده که برخی کارگزاران پرریسک بورس از عاملیت فروش سهام عدالت برکنار شده اند.

طبق اطلاعیه ای که با امضای سمیرا خوشنود مدیر عملیات بازار بورس اوراق بهادار تهران رسیده در خصوص معاملات سهام در شرکت های سرمایه پذیر عدالت، آمده است: به استناد مصوبه هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از روز سه شنبه 13 خرداد 99 تا 21 خرداد 99 امکان خرید سهام در شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت فراهم شده است.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: آن دسته از کارگزارانی که بر اساس اختیارات محوله به کمیته پایش ریسک بازار به موجب بند - 4- پانصد و هشتاد و هفتمین صورتجلسه مورخ 14 مرداد 98 هیأت مدیره ، به تشخیص کمیته یاد شده به عنوان کارگزاری پرریسک تشخیص داده شوند، مجاز به ارائه خدمت به عنوان کارگزار عامل فروش در خصوص مشمولان سهام عدالت نمی باشند. همچنین در این اطلاعیه آمده است انجام معاملات در شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت طی جلسه معاملاتی روزانه به صورت عادی و بلوک در نماد مربوطه با هماهنگی با ناظر بازار قابل انجام است.

کمترین قیمت معامله بلوک می تواند حداکثر یک درصد پایین تر از قیمت پایانی نماد معاملاتی عادی خرد در لحظه معامله بلوک آن سهام باشد. همچنین معاملات بلوک در نمادهای مربوطه به درخواست کارگزار و پس از انجام بررسی توسط بورس قابل تأیید خواهد بود و در صورت تجمیع سفارشات و اجرای شرایط واگذاری به صورت بلوک، کارگزار می تواند هر نیم ساعت در ساعات معاملاتی بازار اقدام به واگذاری بلوک نماید.

همچنین خرید برای کلیه سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی امکانپذیر می باشد.

برخی از سهامداران عدالت نسبت به مفت خری سهام عدالت در اختیار خود از سوی بانک ها گلایه کرده بودند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 869

به "کارگزاران پرریسک از عاملیت فروش سهام عدالت کنار گذاشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگزاران پرریسک از عاملیت فروش سهام عدالت کنار گذاشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید