20 راننده اتوبوس در پایتخت کرونا گرفته اند، کاهش 70 درصدی مسافران

به گزارش افق بسطام، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از ابتلای 20 راننده اتوبوس پایتخت به کرونا اطلاع داد و گفت: مسافران اتوبوس حدود 70 درصد کاهش یافته اند.

20 راننده اتوبوس در پایتخت کرونا گرفته اند، کاهش 70 درصدی مسافران

به گزارش گروه اجتماعی افق بسطام محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در خصوص تمهیدات اتوبوسرانی جهت پیشگیری از ابتلای رانندگان به کرونا گفت: تحویل ماسک های ویژه به رانندگان اتوبوس شروع شده و این ماسک ها ضدویروس بوده و اگر ویروس بر روی ماسک قرار گیرد، از بین خواهد رفت. همچنین ماسک قابلیت استفاده بلندمدت دارد.

وی اضافه کرد: از روز گذشته نیز کابین رانندگان اتوبوس با ورق پلاستیکی از مسافران جدا شده تا علاوه بر ایمنی بیشتر مسافر و راننده، جهت پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر کرونا جلوگیری گردد. البته در گام نخست این اقدام برای اتوبدس هلی بی آر تی و بزودی برای سایر اتوبوس ها انجام می گردد.

ترفع از ابتلای 20 راننده اتوبوس پایتخت به کرونا اطلاع داد و گفت: خوشبختانه هیچ مورد فوتی در میان مبتلایان نداشته ایم و درحال حاضر شرایط بیشتر بیماران بهبود یافته است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اظهار داشت: از فعالیت رانندگانی که دمای بدن آن ها بالا باشد و تب داشته باشند در پایانه ها جلوگیری می گردد و از خود رانندگان نیز درخواست کردیم که اگر علائم ابتلا به کرونا دارند، از حضور در محل کار خودداری نمایند.

وی بیان داشت: اینکه راننده اعلام کند کرونا داشته یا مبتلا شده است کفایت نمی کند و باید جواب تست حتماً به اتوبوسرانی ارائه گردد و آماری که ما از مبتلایان داریم، مربوط به کسانی است که جواب تست شان مثبت بوده است.

ترفع در پاسخ به این پرسش که تعداد مسافران اتوبوس چقدر کاهش پیدا نموده و چه تسهیلاتی جهت حمایت از رانندگان بخش خصوصی انجام می گیرد، گفت: از حدود 6 هزار راننده اتوبوس در پایتخت، 4 هزار نفر آن ها در بخش خصوصی فعالیت می نمایند که در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال پیش 70 درصد مسافران اتوبوس ها در بخش خصوصی و غیرخصوصی کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران بیان داشت: تعداد رانندگانی بخش خصوصی که درآمد آن ها کاهش یافته و احتیاج به تسهیلات دارند، معین شده و از اداره کل حمل و نقل وزارت کشور و اتحادیه اتوبوسرانی شهر های کشور درخواست ارائه یاری هایی به این افراد داشته ایم و این تعداد نیز به دولت معرفی می شوند که جزو مشاغلی باشند که یارانه یاری معیشتی بگیرند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 733

به "20 راننده اتوبوس در پایتخت کرونا گرفته اند، کاهش 70 درصدی مسافران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 راننده اتوبوس در پایتخت کرونا گرفته اند، کاهش 70 درصدی مسافران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید