آخرین شرایط کیفیت هوای تهران اعلام شد

به گزارش افق بسطام، بعدازظهر امروز به دلیل سکون جو، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می شودو کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود. اما در اواخر امروز احتمال وزش باد بهبود کیفیت هوا را به دنبال دارد.

آخرین شرایط کیفیت هوای تهران اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی افق بسطام، بنا بر پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا در نخستین ساعات امروز (16 دی ماه) با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در شرایط سالم قرار خواهد گرفت. به تدریج تا ظهر امروز با توجه به عدم وزش باد مؤثر و تردد خودروها در بعضی مناطق، تجمع غلظت آلاینده ها سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد.

در ساعات بعدازظهر نیز به دلیل سکون جو، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می گردد و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود. با این حال در اواخر وقت دوشنبه احتمال وزش باد سبب پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا خواهد شد.

صبح فردا (17 دی ماه) همزمان با شروع تردد خودروها و شرایط جوی نسبتاً پایدار بر غلظت ذرات معلق افزوده می گردد و درنتیجه در بیشتر مناطق کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. طی روز نیز با برقراری جو آرام و آسمان صاف شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند.

انباشت آلاینده ها طی روز همراه با افزایش حجم ترافیک در غروب سه شنبه سبب می گردد که بر میزان غلظت ذرات معلق نسبت به شب گذشته افزوده گردد و پیش بینی می گردد کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. اگرچه در ساعات پایانی سه شنبه نیز با افزایش نسبی سرعت باد شاهد پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا خواهیم بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 70 و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون 85 و هوا در شرایط سالم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 574

به "آخرین شرایط کیفیت هوای تهران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط کیفیت هوای تهران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید