مقالات گردشگری

موسوی: هیأتی 10 نفره از کانادا راهی ایران هستند

سخنگوی وزارت خارجه گفت: هیأت 10 نفره از کانادا برای رسیدگی به امور قربانیان کانادایی سقوط هواپیمای اوکراینی راهی ایران هستند.

4 بهمن 1398

استقلال بهترین تیم شد، ترابی و کالدرون، برترین بازیکن و سرمربی

مهدی ترابی، گابریل کالدرون و استقلال به عنوان برترین بازیکن، سرمربی و تیم هفته سیزدهم انتخاب شدند.

1 بهمن 1398

همکاری های دفاعی پکن - اسلام آباد تهدیدی برای هند نیست

خبرنگاران: پس از سفر رئیس جمهور چین به پاکستان، قرارداد همکاری دفاعی این دو کشور توسعه یافت که باعث تشدید نگرانی های هند در منطقه شده است.

1 بهمن 1398

افزایش 46 درصدی ورود پناهندگان به اروپا به وسیله ترکیه

یک روزنامه آلمانی در گزارشی به افزایش 46درصدی هجوم پناهندگان به اروپا به وسیله ترکیه در امسال میلادی و اوضاع فاجعه بار آن ها در اردوگاه های پناهندگان در جزایر یونان پرداخت.

1 بهمن 1398

تجدید چاپ آیین جلال در گردشگری حلال، بعضی مخالف گردشگری هستند

به گزارش خبرنگاران، در مقدمه کتاب آیین جلال در گردشگری حلال به قلم محمدعلی زم آمده است: در کشور ما به عنوان یک استثناء نادر در دنیا، مخالفت های جدی و پرشوری! در خصوص گردشگری وجود دارد. تحلیل کلی سخنان مخالفان، نشانگر آن است که آنها نگران فساد هستند. به...

30 دی 1398

سفر به عمان، سرزمین مناره ها

عمان کشوری است که نام آن در سال های اخیر زیاد شنیده میگردد. کشوری کوچک و زیبا در جنوب و همسایگی ایران که تنها تنگه هرمز بین این دو کشور فاصله انداخته است. عمان در سالهای اخیر سرمایه گذاری عظیمی در صنعت گردشگری داشته و با شتاب زیادی در حال تبدیل شدن به یکی...

30 دی 1398

هتل یلکن، بدروم

هتل و استراحتگاه 5 ستاره یلکن (Yelken Spa & Wellness Hotel) در شهر تورگوت ریس (Turgutreis) در استان موغله در واقع در جنوب غرب کشور ترکیه قرار گرفته است.

30 دی 1398

انتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان مرکزی برگزار گردید

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: اعضای هیئت مدیره و بازرس ویژه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی این استان با رای گیری و نظر اعضا انتخاب شدند.

27 دی 1398

ساختمان متروپل پاراسول؛ غول چوبی زیبا

عظیم ترین سازه چوبی جهان، به اسم ساختمان متروپل پاراسول (Metropol Parasol) در شهر سویل واقع شده است. در ساخت این پل چهار طبقه از درخت بو و درختان فیکوس الهام گرفته شده است. ساختمان متروپل پاراسول غول چوبی زیبا یکی از شگفتنی های معماری جهانست.

24 دی 1398

ولیعهد عربستان فردا در ابوظبی

رسانه های خلیج فارس از سفر غیرمنتظره مشاور امنیت ملی امارات به عمان خبر دادند. همچنین ولیعهد عربستان طی یک سفر رسمی فردا (چهارشنبه) به امارات می رود.

23 دی 1398

سفر ایرانی ها به قزاقستان آسان می گردد

براساس سخنان سفیر قزاقستان در ایران، با امضای قرارداد تسهیلات ویزای قزاقستان در بهار سال 2020 با ایران، برای گردشگران ویزای گروهی بدون دعوتنامه صادر می گردد. این خبر پیرامون ویزای قزاقستان برای ایرانی ها هست.

21 دی 1398

توافق چین و پاکستان جهت همکاری در فرایند صلح افغانستان

خبرنگاران: رئیس جمهور چین در سفر به پاکستان بار دیگر بر تعهد این کشور مبنی بر مشارکت در فرایند صلح افغانستان با همکاری اسلام آباد تأکید کرد.

21 دی 1398

سفر به فضا چقدر آب می خورد؟

شاید زمانی سفر به فضا تنها به عنوان روشی منحصرا برای تحقیقات علمی یا راهکاری برای پیشرفت در عرصه علم تلقی می شد، اما چندی است کمپانی های متفاوتی سفر به فضا را نیز به فهرست سفرهای تفریحی اضافه کردند و برای تبدیل شدن به بهترین در این عرصه با یکدیگر...

20 دی 1398

ایران رژیم قراردادی جدید برای توسعه میادین نفتی خود به هند پیشنهاد کرد

خبرنگاران: ایران رژیم قراردادی جدیدی را برای توسعه میادین نفتی خود به هند پیشنهاد کرد که بر پایه سهم بری از فراوری قرار گرفته است و برخلاف رویه معمول ایران در این زمینه است.

16 دی 1398

هتل شناور خورشیدی در ایتالیا

یک طراح ایتالیایی طرح یک هتل شناور مجلل را ارائه نموده است که انرژی خود را به طور کامل به وسیله سلولهای خورشیدی رنگ حساس که در دیوارها و سقف آن کار گذاشته شده، تأمین می نماید .میشل پوزولانتی طراح صنعتی ایتالیایی در رابطه با طرح استراحتگاه شناور خورشیدی...

11 دی 1398

لاوروف: بهبود اوضاع در سوریه با کوشش های ایران، روسیه و ترکیه میسر شد

وزیر خارجه روسیه با اشاره به کوشش های کشورش همراه با ایران و ترکیه در حل بحران سوریه، نقش مردم سوریه در حل مسائل موجود را مهم خواند.

10 دی 1398

عربستان؛ استفاده از برقع ممنوع شد

رویکرد مسئولان عربستانی درباره بهترین پوشش زنان عربستانی در جشنواره گردشگری ریاض دردسرساز شده و اکنون پس از ده ها سال پوشیدن بدون جنجال چادر عربی در عربستان، حضور زنان نقاب دار در این جشنواره ممنوع شد.

3 دی 1398

برگزاری سمینار صنایع دستی ایران در بیست و دومین نمایشگاه صنایع دستی میلان

سمینار صنایع دستی ایران، با هدف معرفی ظرفیت های صنایع دستی ایرانی، جاذبه های گردشگری و مواریث فرهنگی ایران، روز سه شنبه 14 آذر (5 دسامبر) در میلان ایتالیا برگزار گردید.

2 دی 1398

رئیس جمهور چین به زودی به تهران سفر می نماید

خبرنگاران: معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه رئیس جمهور چین به زودی به تهران سفر می نماید، گفت: این سفر در اوایل سال میلادی و به منظور آنالیز فاینانس انجام می گردد.

2 دی 1398

بهترین فصل سفر به هر قاره را می شناسید؟

حتما شما هم با این مسئله روبرو شده اید که به شهری رفته اید اما نه در بهترین فصل سفر برای رفتن به آن خِطه. در این صورت این تجربه تلخ را داشته اید که با خود بگویید: کاش در زمان بهتری به این منطقه بی نظیر سفر می کردم… برای اینکه هرگز دوباره چنین اتفاقی برای...

28 آذر 1398
تعداد: (121)