اشتباهاتی در استفاده از جاروبرقی

به گزارش افق بسطام، هنگام استفاده از جاروبرقی ممکن است اشتباهاتی انجام دهید که به جارو یا خود شما آسیب بزند. در مقاله زیر شما را با این خطرات آشنا می کنیم.

اشتباهاتی در استفاده از جاروبرقی

به گزارش، هنگام استفاده از جاروبرقی ممکن است اشتباهاتی انجام دهید که به جارو یا خود شما آسیب بزند. در مقاله زیر شما را با این خطرات آشنا می کنیم.

اگر می خواهید سرِ دسته جاروبرقی را عوض کنید، آن را خاموش کنید و از پریز بکشید. برس سر جارو ممکن است موی سر شما را بکشد، به لباس شما صدمه بزند، و باعث ایجاد جراحت در بدن شما گردد. احتیاط کنید و هر چیزی را نزدیک دریچه جاروبرقی قرار ندهید.

بر روی سیم رابط مقدار وات یا آمپر نوشته شده که به شما یاری می نماید بدانید چه نوع دستگاه هایی را می توانید به آن ها وصل کنید. در موارد زیادی، جاروبرقی ها با سیم های رابطی استفاده می شوند که برای آن ها طراحی نشده است. در صورتی که سیم رابط مناسب جاروبرقی نباشد ممکن است به آن آسیب زده و خطر آتش سوزی به همراه داشته باشد.

حرکت دادن جاروبرقی با سیم، یا کشیدن سیم آن، اشتباه بزرگی است، چون سیم به سرعت ممکن است خراب گردد. جاروبرقی هایی که سیم شان آسیب دیده را هرگز نباید استفاده کرد. خطر آتش سوزی یا برق گرفتگی بسیار زیاد است. باید هر ماه سیم را آنالیز نموده و مطمئن شوید که استفاده از آن بی خطر است.

از جاروبرقی خانگی در بیرون استفاده نکنید. جاروبرقی خانگی برای تمیز کردن سطوح بیرون از منزل طراحی نشده است. همچنین هرگز از یک جاروبرقی که برای تمیز کردن سطوح خشک است برای تمیز کردن سطوح مرطوب استفاده نکنید.

پیش از این که بخواهید اشیاء تیز یا سخت را با جاروبرقی تمیز کنید، خوب به این فکر کنید. این اجسام ممکن است فن جاروبرقی را بپرانند یا بشکنند. اجسام سخت و تیز را عمداً با جاروبرقی جارو نکنید. پیش از جارو کشیدن اتاق، همه جا را آنالیز کنید و در صورت وجود این اجسام، آن ها را بردارید.

برای مطمئن بودن، زمانی که جاروبرقی را به پریز می زنید یا از پریز می کشید، توجه داشته باشید که خاموش باشد.

تمیز کردن برس جاروبرقی، شستن یا تعویض فیلترها، و تخلیه کیسه آن کار زیادی نمی برد، اما اگر آن را به طور مرتب انجام ندهید جاروبرقی خراب خواهد شد.

منبع: بیتوته

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 694

به "اشتباهاتی در استفاده از جاروبرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهاتی در استفاده از جاروبرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید