افسر مهاجرت؛ معین کننده ترین عامل در مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا

به گزارش افق بسطام، ویزای مولتی کانادا که در ایران با عناوینی همچون ویزای مولتیپل و یا ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می شوند، یکی از انواع ویزای موقت کانادا ست که به دارنده آن جواز می دهد بدون محدودیت و به دفعات به کشور کانادا سفر کند. البته عوامل بسیاری در معین مدت اعتبار این ویزا نقش دارند که در ادامه پیرامون آنها شرح بیشتری خواهیم داد.

افسر مهاجرت؛ معین کننده ترین عامل در مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت های تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

دارنده این ویزا می تواند با هر بار ورود به خاک کانادا تا 6 ماه در این کشور بماند اما اجازه کار یا تحصیل (بجز کُرس های کمتر از 6 ماه) نخواهد داشت. البته مواردی نیز وجود دارند که می توان ویزای توریستی کانادا را به ویزای تحصیلی، شغلی و یا اقامت دائم تبدیل کرد.

: تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری و تحصیلی در کانادا

عوامل تعیین نماینده در اعتبار ویزای مولتی

همانگونه که پیشتر اشاره کردیم حداکثر اعتبار ویزای مولتیپل کانادا 10 سال است که بسته به مدت زمان اعتبار گذرنامه هر فرد متغیر خواهد بود. برای مثال حداکثر اعتبار ویزای مولتیپل کانادا برای متقاضیان ایرانی 5 سال است و این موضوع بدلیل اعتبار 5 ساله پاسپورت ایرانی است. بطور کلی می توان گفت عوامل زیر بیشترین نقش را در تعیین میزان اعتبار ویزای مولتی کانادا ایفا می نمایند:

    1. افسر مهاجرت و یا آفیسر پرونده
    1. اعتبار پاسپورت
    1. دعوتنامه ارسالی از کانادا
    1. افسر مرزی مستقر در فرودگاه

در تعریف کلی و بنابر اطلاعیه اخیر سفارت کانادا خطاب به افسران مهاجرت این کشور، میزان اعتبار گذرنانه متقاضی، تعیین نماینده حداکثر اعتبار ویزای مولتیپل کانادا برای وی خواهد بود. برای مثال اگر در زمان درخواست ویزای کانادا، از اعتبار گذرنامه 1 سال باقی مانده باشد، ویزای مولتیپل این فرد در بهترین شرایط یک ساله خواهد بود و نه حتی یک روز بیشتر. بنابراین یکی از مواردی که باید در زمان ثبت نام آنلاین و یا مراجعه حضوری به سفارت کانادا مدنظر داشت، مدت اعتبار پاسپورت است. البته صرف اعتبار پاسپورت متضمن صدور ویزای مولتی کانادا با اعتبار حداکثری نخواهد بود.

دعوتنامه ای معتبر از کشور کانادا همراه با تمامی ضمیمه های مورد احتیاج، یکی دیگر از عواملی است که می تواند آفیسر پرونده را مجاب به صدور ویزای مولتیپل کانادا با حداکثر اعتبار مجاز نماید. دعوتنامه ای که اولا از طرف شخصی معتبر در کانادا ارسال شده باشد و ثانیا قواعد و ریزه کاری های یک دعوتنامه خوب را شامل گردد.

: دعوتنامه کانادا: ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

مورد بعدی و شاید مهمترین عامل در تعیین اعتبار ویزای مولتی کانادا، آفیسر رسیدگی به پرونده است. مرجع نهایی تصمیم گیری درخصوص اعتبار ویزای توریستی کانادا افسر مهاجرت یا آفیسر پرونده خواهد بود. اگرچه همانطور که اشاره شد سفارت کانادا چندی پیش تمام افسران مهاجرت خود را ترغیب کرد اعتبار ویزای مولتی کانادا را بر اساس حداکثر اعتبار پاسپورت متقاضی صادر نمایند اما بازهم این آفسیر پرونده خواهد بود که تصمیم نهایی را در این رابطه اتخاذ خواهد نمود. برای مثال گاهی شاهد هستیم با وجود اعتبار 4 ساله پاسپورت متقاضی بنا بر دلایلی که تنها افسر مهاجرت از آنها با خبر است! ویزای مولتی کانادا برای وی 6 ماهه و یا یک ساله صادر شده است.

عامل آخر اما موردی است که بسیاری از متقاضیان محترم ویزای کانادا از آن بی اطلاع هستند؛ افسر مرزی مستقر در فرودگاه. بعضا دیده شده است افسر مهاجرت ویزای مولتی 5 ساله برای یک پرونده صادر نموده اما افسر مرزی مستقر در فرودگاه، بنابر آنالیز و تشخیص خود برای فرد تاریخ خروج تعیین می کند. بدین ترتیب که بر اساس مشاهدات و پرسش و پاسخ از مسافر با درج مهر بر روی ویزا، تاریخ خروج وی از خاک کانادا را تعیین می کند.

بنابر این می توان گفت تعیین اعتبار ویزای مولتیپل کانادا بطور کامل از عهده وکیل و یا موسسه اقدام نماینده خارج است و وکلا و موسسات حقوقی در بهترین شرایط تنها قادر خواهند بود ویزا شدن درخواست متقاضی را تضمین نمایند و نه مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا را.

البته همیشه می توان با مشاوره و آشنایی با ابعاد و زوایا تکمیل مدارک و ثبت درخواست ویزای کانادا، نه تنها شانس ویزا شدن درخواست را بیشتر کرد بلکه بر مدت زمان اعتبار این ویزا نیز اضافه نمود و آن را به حداکثر رساند. دپارتمان ویزا و وقت سفارت مجموعه شرکت های خبرنگاران با بهره مندی از کادری مجرب و سال ها تجربه در امور اخذ ویزا و اقامت کشور کانادا، آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم است.

منبع: نیلگام
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 608

به "افسر مهاجرت؛ معین کننده ترین عامل در مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افسر مهاجرت؛ معین کننده ترین عامل در مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید