برای اینکه کسی عفو گردد، باید کودک کُش باشد

به گزارش افق بسطام، قاضی فدرال آمریکا از ایالت آیوا در مصاحبه ای در واکنش به عفو متهمانِ جنایت در عراق توسط ترامپ توضیح داد: برای اینکه کسی عفو گردد، باید کودک کُش باشد.

برای اینکه کسی عفو گردد، باید کودک کُش باشد

به گزارش خبرنگاران از مهر، رابرت پرات (Robert Pratt) قاضی فدرال آمریکا از ایالت آیوا در مصاحبه ای با خبرگزاری آسوشیتد پرس از اقدام دونالد ترامپ رییس جمهور کنونی کشورش در عفو 4 مأمور شرکت امنیتی بلک واتر در عراق که به کشتار عامدانه غیرنظامیان این کشور در سال 2007 میلادی متهم بودند، انتقاد کرد.

این قاضی فدرال آمریکا در این باره گفت: جای تعجب ندارد که یک مُجرم مانند ترامپ، سایر مجرمان را عفو می نماید. ظاهراً برای اینکه کسی عفو گردد، باید یا جمهوریخواه باشد و یا یک کودک کش باشد.

این در حالیست که کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل ساعات یپیش در بیانیه ای عفو متهمان جنایت در عراق (مأموران شرکت امنیتی بلک واتر) توسط ترامپ را اهانت به عدالت و موجب تضعیف حقوق بین الملل و حقوق بشر توضیف کردند.

لازم به ذکر است که ترامپ چندی پیش عاملان کشتار و زخمی کردن 31 غیرنظامی عراقی را مورد عفو قرار داد. نظامیانی که ترامپ آنها را مورد عفو قرار داده است در قتل شهروندان عراقی در سال 2007 دخالت داشتند؛ از جمله نیکلاس سلاتن که محکوم به حبس ابد شده بود.

بر اساس این گزارش، این نظامیان متهم به تیراندازی در میدان شلوغ النسور در بغداد در 16 سپتامبر 2007 هستند.

شرکت امنیتی آمریکایی بلک واتر در 25 شهریور ماه سال 1386 در میدان نسور در غرب بغداد 17 شهروند بی گناه عراق را بدون هیچ توجیهی در خیابان و در برابر چشمان عموم مردم به گلوله بست و کشت. در این جنایتِ نظامیان تروریست آمریکایی، 27 تن نیز زخمی شدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1242

به "برای اینکه کسی عفو گردد، باید کودک کُش باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای اینکه کسی عفو گردد، باید کودک کُش باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید