ثبت سومین روز هوای پاک در مرکز از ابتدای امسال

به گزارش افق بسطام، تهران (پانا) - بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در حالی که هم اکنون میانگین کیفیت هوای مرکز در شرایط پاک است، امروز (15 آبان ماه) در بیشتر منطقه ها کیفیت هوا در محدوده قابل قبول و پاک قرار خواهد گرفت.

ثبت سومین روز هوای پاک در مرکز از ابتدای امسال

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز شنبه (15 آبان ماه) با حاکمیت شرایط ناپایدار جوی طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول و پاک قرار خواهد گرفت. وزش باد مؤثر نیز در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد.

همچنین تداوم شرایط جوی مساعد تا اواخر وقت شنبه (15 آبان ماه) سبب پراکندگی غلظت ذرات معلق و به تبع آن برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها خواهد شد. با کاهش تدریجی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (16 آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی بر غلظت آلاینده ها افزود خواهد شد و انتظار می رود در منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

حاکمیت جو آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد. با تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه (16 آبان ماه)، افزایش غلظت ذرات معلق و درنتیجه برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می شود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 53 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 48 و کیفیت هوا در محدوده پاک است.

این در حالی است که از ابتدای سال جاری تا به امروز، آسمان تهران فقط 3 روز هوای پاک را تجربه کرده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1700

به "ثبت سومین روز هوای پاک در مرکز از ابتدای امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت سومین روز هوای پاک در مرکز از ابتدای امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید