خطر برخورد احتمالی سیارک ترور با زمین

به گزارش افق بسطام، ناسا از نزدیک شدن یک شهاب سنگ خطرناک به زمین اطلاع داد که در صورت برخود با زمین می تواند زمینه ساز یک فاجعه زیست محیطی باشد

خطر برخورد احتمالی سیارک ترور با زمین

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Catalina Sky Survey، در صورت تغییر نکردن راستا حرکت شهاب سنگ، احتمال برخورد آن با زمین 100 درصد ارزیابی می گردد.

بر اساس داده های آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا، هر سال شهاب سنگی به اندازه یک اتومبیل وارد جو زمین می گردد و قبل از برخورد به زمین و ایجاد خسارت آتش می گیرد. با اینحال اثر شهاب سنگ های بزرگتر در صورت برخوردشان با زمین می تواند فاجعه بار باشد و محیط زیست زمین را با اساس تغییر دهد.

دانشمندان تاکید می نمایند که احتیاج است برای جلوگیری از برخورد احتمالی این جرم آسمانی با زمین وارد عمل شد، در غیر اینصورت احتمال ایجاد آسیب جدی به بشریت بسیار جدی خواهد بود.

عنوان می گردد که برخود سیارکی عظیم، به احتمال زیاد عامل اصلی انتها دوران زمین شناسی پالئوژن (ترشیاری زیرین) بوده است که 66 میلیون سال پیش رخ داد و باعث نابودی سه چهارم موجودات روی زمین و از جمله دایناسورها شد.

اظهارات دانشمندان در این زمینه پس از آن منتشر شد که ناسا اعتراف کرد که نزدیک شدن یک شهاب سنگ خطرناک را تنها 3 ساعت قبل از ورودش به جو زمین کشف نموده است. خاطر نشان می گردد که در ابتدای سال 2019 قطعه شهاب سنگی در کوبا پیدا شد که تحقیقات بر روی آن توسط کارشناسان در حال اجرا است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 212

به "خطر برخورد احتمالی سیارک ترور با زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر برخورد احتمالی سیارک ترور با زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید