خودروی خودران اوبر عابر پیاده را به کشتن داد

به گزارش افق بسطام به نقل از ورج، این رویداد موجب شد تا اوبر حرکت تمامی خودروهای خودران ساخت خود را در جاده های عمومی آمریکا به حالت تعلیق درآورد.

خودروی خودران اوبر عابر پیاده را به کشتن داد

پیش از این خودروهای مذکور در سان فرانسیسکو، تورنتو و پیتسبورگ هم به صورت آزمایشی به جابجایی در جاده ها مشغول بودند که حرکت آنها هم متوقف شده است.

حادثه یادشده روز دوشنبه صبح در تمپه آریزونا اتفاق افتاده و خودروی خودران اوبر نتوانسته زنی را که در حال عبور از خیابان بوده شناسایی کند و با او برخورد نموده است. این زن به سرعت به بیمارستان منتقل شده، اما به علت شدت جراحات وارده درگذشته است.

این زن که 49 سال سن داشته، الین هرزبرگ نام داشته و مرگ وی بار دیگر نگرانی ها در خصوص میزان هوشمندی خودروهای خودران و قابلیت اطمینان به آنها برای جابجایی مسافران در جاده ها و خیابان ها را تشدید نموده است.

نکته مهم این است که یک راننده برای کسب اطمینان و جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه در خودروی خودران یادشده حضور داشته، ولی او هم نتوانسته جلوی این سانحه را بگیرد. وی در این حادثه آسیبی ندیده است. این اولین مورد ثبت شده رسمی مرگ یک انسان به علت تصادف با خودروهای خودران در دنیا محسوب می گردد. پلیس این خودروی اوبر را توقیف نموده و در حال تحقیقات در این زمینه است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 722

به "خودروی خودران اوبر عابر پیاده را به کشتن داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروی خودران اوبر عابر پیاده را به کشتن داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید