دومین تلاش تواتارا برای شکستن رکورد سرعت به دلیل مشکل حرارتی ناکام ماند

به گزارش افق بسطام، دومین تلاش SSC تواتارا برای شکستن رکورد سرعت خودروهای خیابانی به دلیل مشکل گرمایی متوقف شد تا این خودرو پس از کریسمس، بار دیگر برای نمایش سرعت خود اقدام کند.

دومین تلاش تواتارا برای شکستن رکورد سرعت به دلیل مشکل حرارتی ناکام ماند

در ماه های گذشته بود که تواتارا پیروز شد رکورد سرعت خودروهای خیابانی را جابه جا کند، اما این رکورد بحث های زیادی ایجاد کرد و عده ای آن را زیر سؤال بردند. از زمانی که جرود شلبی (Jerod Shelby) مدیرعامل SSC Northe America از برنامه ریزی برای تلاش دوم خبر داد، چیز زیادی از SSC اعلام نشده بود و این طور که پیداست آن ها برای انجام این آزمایش دوم مشغول کار بوده اند.

اکنون به گفته رابرت میچل (Robert Mitchell) شرکت SSC در اوایل ماه جاری میلادی برای دومین رکورد خود اقدام کرده و متأسفانه به دلیل مسائل مکانیکی تواتارا با ناکامی روبرو شده است. او به این دلیل به آزمایش رکورد SSC دعوت شد که از نخستین افرادی بود که آزمایش قبلی را زیر سؤال برده بود.

این آزمایش دوم در فلوریدا انجام شد و برخلاف دور قبل الیور وب پشت فرمان نبود. در عوض مالک این تواتارا دکتر لری کاپلین (Dr. Larry Caplin) تصمیم گرفت خودش آن را براند. SSC یک روز پیش از اینکه بخواهد برای رکورد تلاش کند هم مسئله ای را در خودرو تشخیص داده بود. این یک مشکل گرمایی در تواتارا بود که در نهایت منجر به خرابی دو شمع شد.

چندین بار آزمایش اولیه با سرعت بیش از 320 کیلومتر بر ساعت و بدون خنک کننده کافی، خاتمه باعث داغ شدن بیش از حد تواتارا و خوردگی شاخه های آن شد. کاپلین در آخرین حرکت خود با تواتارا به سرعت 404 کیلومتر بر ساعت هم رسید اما وقتی احساس کرد که ماشین به اندازه ای که باید شتاب نمی گیرد، از ادامه جهت خودداری کرد.

بدین ترتیب SSC هم آزمایش را متوقف کرد و تلاش دیگری انجام نداد. SSC قصد دارد پس از کریسمس دوباره تلاش کند و بنابراین باید منتظر سومین گام تواتارا برای شکستن رکورد سرعت خودروهای خیابانی باشیم.

عکس کاور: SSC Tuatara در هنگام ثبت رکورد سرعت

Credit: James Lipman/SSC

منبع: Auto Blog

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1229

به "دومین تلاش تواتارا برای شکستن رکورد سرعت به دلیل مشکل حرارتی ناکام ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین تلاش تواتارا برای شکستن رکورد سرعت به دلیل مشکل حرارتی ناکام ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید