زلاتان: سوپرلیگ؟ جالب است که هیچ کس نظر بازیکنان را نپرسید، همین حالا هم دستیار پیولی هستم

به گزارش افق بسطام، ستاره سوئدی تیم میلان در مصاحبه ای جدید با یکی از رسانه های ایتالیایی درباره مسائل مختلف فوتبال اظهارنظر های جالبی انجام داد.

زلاتان: سوپرلیگ؟ جالب است که هیچ کس نظر بازیکنان را نپرسید، همین حالا هم دستیار پیولی هستم

به گزارش خبرنگاران، نشریه گاتزتا دلواسپورت با زلاتان ابراهیموویچ ستاره سوئدی تیم فوتبال میلان گفت و گویی انجام داده است که در آن مهاجم 39 ساله روسونری از ورود یک رقیب برای او به ترکیب میلان مانند اولیویه ژیرو استقبال و غیبتش در یورو 2020 صحبت کرد. این گفت و گو را در ادامه می خوانید:

گاتزتا دلواسپورت: نظرت درباره عملکرد میلان در فصل گذشته، نایب قهرمانی و البته مصدومیت های خودت که باعث شد تعدادی زیادی از بازی ها را از دست بدهی چیست؟

زلاتان: مصدومیت ها مرا اذیت کردند. با این حال 18 ماهی که در میلان بوده ام فوق العاده گذشت. میلان به لیگ قهرمانان برگشت و طرفدارانش لیاقت آن را داشتند. من می خواستم با میلان اسکودتو را ببریم و شانس هم داشتیم. با این حال من فکر می کنم که میلان کلی پیشرفت کرد. من هر روز فصل عصبانی می شدم. به نظرم خودم این کار برای من یک نکته منفی نبود بلکه راهی بود تا به اعضای تیم بفهمانم که چقدر باید برای کاری که انجام می دهند اهمیت قائل باشند. من نسبت به سایر بازیکنان در قبال تیم احساس مسئولیت بیشتری می کنم. احساس می کنم که رهبر تیم هستم و رابطه ام با باشگاه هم مشخص است. بازیکنان باید هر روز کار نمایند تا میلان به جایی که به آن تعلق دارد برگردد.

آیا زلاتان برنامه ای برای ابقای نقش به عنوان دستیار استفانو پیولی (سرمربی تیم) دارد؟

من همین الان هم هستم. در واقع یک سال و نیم است که دارم این کار را می کنم. حالا اما می خواهم یک چیز متفاوت را امتحان کنم.

تو به خاطر مصدومیت بازی های پایانی میلان در فصل گذشته و همین طور یورو 2020 را از دست دادی. این موضوع چقدر برایت ناراحت نماینده بود؟

چیزی که بیشتر مرا ناراحت کرد این بود که به اندازه ای که می خواستم نتوانستم به تیم یاری کنم. من معمولاً در هر سال 50 بازی انجام می دهم. شاید لازم باشد که واقع بینانه تر به شرایط خودم نگاه کنم و این قدر از خودم انتظار داشته باشم اما نمی توانم این کار را انجام دهم. در خصوص یورو هم ناراحتم اما من بازیکنی هستم که تا صد درصد آماده نباشم در یک تورنمنت شرکت نمی کنم، بنابراین ترجیح می دهیم که کنار بکشم و تنها به عنوان یک طرفداران سوئد را حمایت کنم.

اخیراً اعلام شد که ممکن است فیفا و یوفا شما را به خاطر تملک 10 درصد سهام یک مؤسسه شرط بندی محروم نمایند.

اوضاع روبراه است و ما داریم این مسئله را حل می کنیم. من قصد قانون شکنی ندارم به همین دلیل به محض بازگشت به اروپا سعی کردم که اوضاع را تغییر دهم.

نظرت درباره سوپرلیگ اروپا چیست؟

من خیلی درباره اش اطلاعات ندارم اما می توانم درک کنم که دلیل شکل گیری اش چه بوده است. باشگاه ها از نظر مالی تحت فشار هستند و می خواستند که با شکل گیری این تورنمنت دوباره به شرایط مطلوب برگردند. اما نکته جالب قضیه این بود که در انگلیس این یک مسئله میان باشگاه ها و طرفداران بود و هیچ کس نظر بازیکنانی که نقش آفرینان اصلی این نمایش هستند را نپرسید. این ما هستیم که باید بگوییم که داریم بیش از اندازه بازی می کنیم یا نه.

نظر زلاتان درباره حقوق بازیکنان چیست. به نظر آو ایا حقوق بازیکنان بیش از اندازه بالا نیست؟

یعنی چه که دارند بیش از اندازه حقوق می گیرند. بستگی دارد که شما چقدر به آن بازیکن احتیاج داشته باشید. بازی ارزش یک بازیکن را مشخص می نماید، درست مانند بازار بورس و سرمایه.

نظرت درباره اولیویه ژیرو و پیوستن احتمالی او به میلان به عنوان بازیکن آزاد چیست؟

ژیرو باتجربه است. ما هم بازیکنان زیادی نداریم که سابقه بردن جام های عظیم داشته باشند. من از ورود او استقبال می کنم چون می تواند به بازیکنان چیزهای مهمی آموزش دهد. همه بازیکنان ما مشتاق یادگیری هستند.

درباره انتصاب، ژوزه مورینیو به عنوان سرمربی رم و بازگشت ماسیملیانو آلگری به یوونتوس چه نظر داری؟

به نظرم راهنمایی رم برای مورینیو چالش سختی است. او به تیمی پیوسته که جزو مدعیان قهرمانی نیست اما خودش به قهرمانی عادت دارد. ورود او به نفع سری A خواهد بود، چون صرفنظر از هرنتیجه ای که بگیرد، عملکردش در سراسر جهان پیگیری می گردد. برای آلگری هم خوشحالم. او در ابتدای دوران بازیگری ام مربی من بود، بعد کم کم به یک قهرمان تبدیل شد. خوب می شد اگر می توانست در کشوری دیگر هم مربیگری کند اما خب همه مانند زلاتان نیستند که چمدان های شان را بردارند و هر لحظه آماده سفر باشند. آدم ها با هم فرق دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1488

به "زلاتان: سوپرلیگ؟ جالب است که هیچ کس نظر بازیکنان را نپرسید، همین حالا هم دستیار پیولی هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلاتان: سوپرلیگ؟ جالب است که هیچ کس نظر بازیکنان را نپرسید، همین حالا هم دستیار پیولی هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید