طباطبایی: در مسابقات مجارستان شانس المپیکی شدن بسکتبال سه نفره بانوان وجود دارد

به گزارش افق بسطام، رئیس فدراسیون بسکتبال برنامه ریزی می نماید میزبانی مسابقات کشورهای اسلامی بسکتبال سه نفره بانوان را به دست آورده و در تقویم فدراسیون جهانی قرار گیرد.

طباطبایی: در مسابقات مجارستان شانس المپیکی شدن بسکتبال سه نفره بانوان وجود دارد

با ما سفر کنید و با تور مجارستان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست مجارستان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، رامین طباطبایی در خاتمه اردوی دوم تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان گفت: خوشبختانه در بسکتبال سه نفره بانوان فعالیت خیلی خوبی در دو سال اخیر داشته ایم و کمیته بسکتبال سه نفره و اعضای تیم ملی و بازیکنان باتوجه به فعالیت خوب شان در برگزاری مسابقات رنکینگ خوبی را از فیبا به دست آوردیم و برای کسب سهمیه بازی های المپیک جزو تیم هایی هستیم که می توانیم سهمیه کسب کنیم این درحالی است که در بخش مردان چنین اتفاقی رخ نداده است.

وی به دو جهت ملی پوشان بسکتبال سه نفره برای کسب سهمیه بازی های المپیک اشاره و گفت: کسب سهمیه المپیک را از دو جهت می توانستیم کسب کنیم یکی به وسیله رنکینگ دنیای است که چهار تیم برتر مستقیما به بازی های المپیک راه پیدا کردند و متاسفانه ما در رده ششم قرار گرفتیم اما دو تورنمنت دیگر وجود دارد که چهار تیم دیگر را معین می نماید. سه تیم در تورنمنت اتریش و یک تیم در تورنمنت مجارستان انتخاب می شوند و ما در هر دو تورنمنت شرکت می کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: امیدوارم ملی پوشان با اردوهای خوبی که پشت سرمی گذارند بتوانند سهمیه بازی ها را کسب نمایند. راه سختی است، اما می توان به آن دست یافت که اگر چنین اتفاقی رخ دهد برای اولین بار یک رشته تیمی در بخش بانوان جواز حضور در بازی های المپیک را کسب می نماید.

وی همچنین محدودیت های موجود در بسکتبال بانوان را مانعی برای میزبانی ایران در تورنمنت های بین المللی مطرح نمود و اضافه نمود: بسکتبال سه نفره از سال 2018 به صورت رسمی وارد بازی های آسیایی جاکارتا و بازی های المپیک شده است و این شرایط انتخاب برای بازی های المپیک خیلی پیچیده بود و شاید شفافیت لازم را نداشت تا بدانیم باید چه کاری انجام دهیم تا در رده چهار تیم برتر دنیا قرار بگیریم هرچند زمانیکه فهمیدیم کوشش مان را کردیم، اما کشورهای رقیب هم تعداد مسابقات شان زیاد بود و کسب میزبانی برای تورنمنت های بین المللی به آنها یاری کرد.

طباطبایی افزود: این درحالی است که ما نمی توانیم میزبانی بسکتبال بانوان را به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد، برعهده بگیریم و رنکینگ بازیکنان فقط در اعزام بازیکنان و مسابقات ملی می توانست ارتقاء داشته باشد که کشورهای رقیب ما از این فرصت استفاده کردند. به هر حال چیزی را از دست ندادیم و برای المپیک بعد می توانیم خیلی بهتر عمل کنیم تا ابتدا به وسیله رنکینگ انتخاب شده و بعد به مسابقات انتخابی برویم و برنامه فدراسیون و کمیته سه نفره، ارتقاء رنکینگ دنیای و شرکت در مسابقاتی است که می تواند به المپیکی شدن تیم ملی یاری کند.

وی میزبانی کشورهای اسلامی و کوشش برای قرار دادن این مسابقات در تقویم فدراسیون دنیای را جزو برنامه های فدراسیون دانست و گفت: برای مسابقات رسمی باید تائیدیه فدراسیون دنیای و فیبا را داشته باشیم، اما برای تورنمنت های کشورهای اسلامی آمادگی لازم برای میزبانی مسابقات را داریم تا این رقابت ها در تقویم فدراسیون دنیای قرار گرفته و امتیازش جزو امتیازهای فیبا قرار گیرد. ما کوشش می کنیم از کشورهای همجوار و مسلمان دعوت کنیم تا مسابقات بسکتبال سه نفره را به میزبانی کشورمان برگزار کنیم و این برگزاری این مسابقات جزو برنامه های ماست، اما تائیدیه فیبا برای برگزاری مسابقات ضروری است.

رئیس فدراسیون بسکتبال در خاتمه به شانس خوب تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان در مسابقات کسب سهمیه المپیک مجارستان اشاره نمود و اضافه نمود: در ورزش هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و کوشش ملی پوشان برای ما ارزشمند است. آنها شاید در دور اول مسابقات که در اتریش برگزار می گردد شانس خیلی کمی داشته باشند، اما در مسابقات مجارستان شانس خیلی خوبی داریم و اگر بازیکنان کوشش نمایند می توانیم به عنوان تیم نخست این تورنمنت به بازی های المپیک راه پیدا کنیم که این امر نیازمند داشتن اعتماد به نفس است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1512

به "طباطبایی: در مسابقات مجارستان شانس المپیکی شدن بسکتبال سه نفره بانوان وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طباطبایی: در مسابقات مجارستان شانس المپیکی شدن بسکتبال سه نفره بانوان وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید