پیشنهادات مناسب سازی معابر و ناوگان عمومی پایتخت برای معلولان

به گزارش افق بسطام، جلسه مناسب سازی معابر شهرى با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیرکل ایمنی و ترافیک این معاونت و همچنین مشاور شهردار در امور معلولین برگزار گردید.

پیشنهادات مناسب سازی معابر و ناوگان عمومی پایتخت برای معلولان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومى معاونت حمل و نقل و ترافیک شهردارى تهران؛ در این جلسه برنامه های پیشنهادی این معاونت در مورد تسهیلات حمل و نقلی برای معلولان در سال 99 از سوى مدیرکل ایمنى و ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک ارائه شد.

بر این اساس، نصب دکمه فشاری صوتی (پوش باتن) در تقاطع های مجهز به چراغ هدایت زمان دار و هوشمند که کاربرد آن برای عبور عابران پیاده و افراد نابیناست، نصب و اجرای آسانسور ایستگاه های مترو، اجرا و بازسازی راستا ویژه نابینایان در ایستگاه های مترو و اجرای سیستم هوشمند بلوتوثی اعلام نام ایستگاه ها در 22 قطار و 22 ایستگاه خط دو مترو، مورد آنالیز نهاده شد.

همچنین پیش بینی نصب سیستم اعلام نام هوشمند ایستگاه ها در 4 هزار دستگاه اتوبوس بخش خصوصی تحت نظارت شرکت واحد، نصب تابلو های راهنمای راستا مخصوص نابینایان به خط بریل در 270 ایستگاه باقی مانده خطوط تندرو، نصب راهنمای بریل بر روی دستگاه های کارتخوان در 199 ایستگاه و پیگیری خرید 10 دستگاه خودروی ویژه معلولان در ناوگان اتوبوسرانی تهران نیز مورد تاکید نهاده شد.

در این جلسه، مسائل تردد در خطوط بی آر تی از جمله استاندارد نبودن عرض معابر ورودی ایستگاه ها برای عبور ویلچر و همچنین، عدم آشنایی با روحیات معلولان و لزوم آموزش نوع رفتار با این گروه از شهروندان و مناسب سازی ارتفاع اتوبوس ها و سکو ها از سوی مشاور شهردار تهران در امور معلولین، مطرح و مورد تاکید نهاده شد.

ایجاد خطوط جدید برای سرویس دهی مطلوب تر به معلولان، ساماندهی و تفکیک راستا سواره از پیاده برای ارتقای ایمنی مسافران و افراد معلول، آنالیز و بازطراحی رمپ ها، مبلمان شهری، دستگاه های خودپرداز، تلفن های همگانی، جایگاه ها و باجه های فروش بلیت، مناسب سازی راستا پیشنهادی از نظر شیب بندی و نصب علائم هدایت، اطلاع رسانی رنگ آمیزی راستا و نصب شبکه های پیش ساخته و بازنگری در پارکینگ های عمومی برای پارک خودروی معلولان در دستور کار این معاونت نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 911

به "پیشنهادات مناسب سازی معابر و ناوگان عمومی پایتخت برای معلولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادات مناسب سازی معابر و ناوگان عمومی پایتخت برای معلولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید