آنچه درباره تیک های رنگارنگ توییتر نمی دانید

به گزارش افق بسطام، منصفانه است اگر بگوییم توییتر در ماه های اخیر بسیار پر مشغله بوده و در زمان کوتاهی تغییرات زیادی را ایجاد نموده است. این تغییرات شامل چک مارک ها و برچسب های حساب ها بوده است.

آنچه درباره تیک های رنگارنگ توییتر نمی دانید

پریسا عباسی- اگر هنگام چک کردن توییتر خود گیج می شوید، با ما همراه شوید تا برایتان در خصوص هر علامت و نمادی شرح دهیم. با درک این علائم، حداقل تا زمان تغییرات بعدی دیگر سردرگم نخواهید بود!

چک مارک آبی(تازه)

توییتر اخیرا نحوه عملکرد چک مارک های آبی را تغییر داده است. در حال حاضر کسانی که چک مارک آبی دارند ماهانه 8 دلار بابت داشتن این ویژگی اضافه توییتر پرداخت می نمایند و حساب کاربری آنها باید با داشتن نام و عکس و ثبت یک شماره تلفن کامل شده و فعال باشد(طی 30 روز اخیر پستی ارسال نموده باشند). وجود این تیک آبی لزوما تایید نماینده حساب به معنای قابل توجه یا قابل اعتماد بودن آن نیست. بنابراین توییت های این حساب ها باید ارزیابی شوند.

چک مارک های آبی(قدیمی)

در گذشته داشتن چک مارک آبی به این معنا بود که آن حساب فعال، جالب توجه و معتبر است، اعتبار به این معنا که هویت واقعی شخص صاحب حساب احتیاج به تایید ندارد و معتبر است؛ نه اینکه هر شخصی با پرداخت 8 دلار در ماه صاحب یک حساب(حتی جعلی) گردد. این چک مارک ها هنوز هم وجود دارند، البته معلوم نیست تا چه زمان! اگر روی این چک مارک های آبی قدیمی کلیک کنید، چنین پیامی دریافت خواهید کرد: حساب تایید شده قدیمی.

چک مارک طلایی

چک مارک های آبی قدیمی برای تایید حسابهای تجاری نیز استفاده می شدند. در حال حاضر این حساب ها دارای یک علامت طلایی هستند و عکس پروفایلشان مربع است. این حساب های تجاری، برچسبی با عنوان یک حساب تجاری رسمی از طرف توییتر دریافت می نمایند و آنها نیز باید آبونمان 8 دلاری ماهیانه بابت توییتر آبی را بپردازند. هدف این طرح این است که شما بدانید در حال توییت زدن به شرکت مناسب و درستی هستید.

چک مارک خاکستری

موسسات دولتی، مقامات دولتی و سازمان های چند جانبه نیز که قبلا چک مارک آبی قدیمی را داشتند، اکنون چک مارک خاکستری دریافت می نمایند. تا آنجایی که ما می دانیم پولی جابجا نمی گردد، پس این نشان توییتر آبی نیست. حساب هایی که توییتر به آنها چک مارک خاکستری می دهد شامل مسئولان بحران، مجریان قانون، سفارتخانه ها، مقامات منتخب و سخنگویان رسمی است.

برچسب های رسمی

طبق اسناد توییتر در زمان نگارش این مقاله، برچسب های رسمی(که شامل کلمه رسمی و طرح یک چک مارک کوچک خاکستری) است، به شرکت های تجاری شامل شرکای تجاری، برندهای بزرگ، رسانه ها و ناشران داده می گردد. اگرچه بنظر می رسد چیزی که در حال حاضر شاهد آن هستیم این است که این چک مارک های طلایی و خاکستری که نشان دهنده این نوع حساب ها هستند، رها شده و حذف شده اند.

برچسب های اتوماتیک

در حال حاضر گفته می گردد که این برچسب های خاص آزمایشی بوده و موقتی هستند. اما برای یاری به شناسایی ربات ها در این پلتفرم طراحی شده اند. در زیر نام پروفایل حساب هایی که ربات هستند، پیامی با این عنوان می بینید که اتوماتیک شده به وسیله.....(...Automated by). در ادامه این عبارت نام شخص سازنده و اجرا نماینده ربات می آید. طبق قوانین توییتر حساب هایی که بطور اتوماتیک فراوری محتوا می نمایند باید به یک حساب کاربری که به وسیله انسان کنترل می گردد مرتبط باشند.

بیشتر بخوانید: با اینفلوئنسر شماره یک توییتر آشنا شوید

برچسب های دیگر

برچسب های دیگری در توییتر به جای مانده اند که هنوز که درمورد آنها صحبت ننموده ایم: برچسب های رسانه ای وابسته به دولت، و برچسب های دولتی که به صورت متن خاکستری در زیر نام حساب ها می آید. این برچسب ها را در حساب های تایید شده سیاست مداران پیدا خواهید کرد و مثلا نشان دهنده حزبی است که این افراد نماینده آن هستند. این برچسب ها را در بعضی نهادهای رسانه های وابسته به دولت و افراد نزدیک به آن نهادها خواهید دید تا دیدگاه بهتری از محتوای اخبار اعلام شده داشته باشید.

حقله های توییتر

نشان حلقه های توییتر در ماه سپتامبر راه اندازی شد و از زمانی که ایلان ماسک مدیریت شرکت را به عهده گرفته است با مسائل زیادی روبرو نشده است. از این ویژگی می توانید برای محدود کردن دسترسی توییت های انتخاب شده بهره ببرید، و انتخاب کنید که کدام یک از دنبال نمایندگان شما می توانند توییت های شما را ببینند. کابران چه در حلقه توییتری کسی باشند یا نباشند، در خصوص آن نوتیفیکیشنی دریافت نمی نمایند، اما می توانید زیر پست هایی که در حلقه هستند و شما نیز قادر به تماشا آن هستید، یک برچسب سبز را مشاهده کنید.

نماد قفل

برای اینکه این راهنما در خصوص عملکرد کنونی توییتر را کامل کنیم، به نماد قفل می پردازیم: این گزینه اخیرا تغییری ننموده است، اما احتمالا زمانی که در حال چرخیدن در توییتر هستید این گزینه را دیده باشید. قفل بودن صفحه به این معناست که کاربر برای محافظت از توییت های ارسالی خود فقط اجازه دسترسی به حساب هایی می دهد که مورد تایید او باشند، و حساب خود را برای تماشا عموم باز نگذاشته است.

منبع:gizmodo

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 2023

به "آنچه درباره تیک های رنگارنگ توییتر نمی دانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه درباره تیک های رنگارنگ توییتر نمی دانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید