اعلام نتایج انتخابات شهرداری استانبول، کاندیدای حزب اردوغان به رقیبش تبریک گفت

به گزارش افق بسطام، با اعلام نتایج انتخابات شهرداری استانبول که حاکی از پیروزی کاندیدای جناح مخالف است، بنعالی ییلدیریم، از حزب عدالت و توسعه و کاندیدای ائتلاف جمهور به رقیب خود تبریک گفت.

اعلام نتایج انتخابات شهرداری استانبول، کاندیدای حزب اردوغان به رقیبش تبریک گفت

به گزارش افق بسطام، روند رأی گیری انتخابات شهرداری استانبول که از ساعت هشت صبح امروز شروع شده بود، ساعت 17:00 به وقت محلی خاتمه یافت.

با شمارش اکثر صندوق های رأی در سراسر استانبول، اکرم امام اوغلو، نامزد ائتلاف ملت توانست با کسب بیش از 54 درصد به پیروزی برسد. بنعالی ییلدیریم ، نامزد ائتلاف جمهور نیز توانست بیش از 45 درصد آرا را به دست آورد.

میزان مشارکت مردم استانبول در این انتخابات حدود 84 درصد است.

ییلدیریم در یک سخنرانی به رقیب خود تبریک گفت و شکست را پذیرفت. وی گفت: برای فردای استانبول هر کمکی لازم باشد انجام می دهم و آرزو می کنم خدمات خوبی به مردم استانبول ارائه گردد. من به امام اوغلو تبریک می گویم.

وی همچنین اضافه کرد: از خداوند می خواهم نتایج انتخابات شهرداری برای استانبول آثار مثبتی در پی داشته باشد. برای رفاه و آسایش مردم این شهر از اقدامات او حمایت خواهیم کرد.

شورای عالی انتخابات ترکیه در ششم ماه مه با قبول اعتراض حزب عدالت و توسعه نتایج رأی گیری 31 مارس را باطل و برگزاری مجدد آن در تاریخ 23 ژوئن را خاطرنشان کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 112

به "اعلام نتایج انتخابات شهرداری استانبول، کاندیدای حزب اردوغان به رقیبش تبریک گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نتایج انتخابات شهرداری استانبول، کاندیدای حزب اردوغان به رقیبش تبریک گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید