افشای توطئه هولناک بن سلمان علیه دو شاهزاده جنجالی

به گزارش افق بسطام، خبرنگاران : یک وکیل بین المللی خبری درباره خطر اعدام شدن محمد بن نایف و احمد بن عبدالعزیز به دست ولیعهد عربستان منتشر کرد.

افشای توطئه هولناک بن سلمان علیه دو شاهزاده جنجالی

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، پایگاه خبری خلیج الجدید گفت، محمود رفعت وکیل بین المللی به نقل از یک منبع معتبر فاش کرد که احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف شاهزادگان سعودی روز گذشته از محل بازداشت خود به یک بازداشتگاه دیگر در صحراء منتقل شده اند.

این وکیل بین المللی در توییتی نوشت، این امر ممکن است اقدامی پیشگیرانه از جانب محمد بن سلمان ولیعهد عربستان برای اعدام کردن دو شاهزاده سعودی باشد تا دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا نتواند جایگزینی برای وی در حکومت عربستان پیدا کند.

محمد بن نایف 61 ساله، ولیعهد سابق عربستان و احمد بن عبدالعزیز 78 ساله، برادر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان که از رقبای احتمالی محمد بن سلمان به شمار می فرایند در مارس گذشته در کمپین بازداشت اعضای خاندان پادشاهی به دستور محمد بن سلمان دستگیر شدند.

ناظران بر این باورند که محمد بن سلمان می خواهد از هرگونه اتفاق ناگهانی در جهت رسیدن وی به تاج و تخت پادشاهی پیشگیری کند.

در حال حاضر با توجه به وخامت اوضاع جسمانی ملک سلمان و کهولت سن وی که حتی خیلی کم در مجامع حاضر می گردد و از کانون توجهات دور شده، مسئله جانشینی او موضوع حساس و مهمی به شمار می رود که بن سلمان به هیچ وجه قصد ندارد در رسیدن به پادشاهی میدان را برای سایر رقبا خالی کند.

محمد بن نایف آل سعود، ولیعهد سابق عربستان و رقیب محمد بن سلمان بود که در سال 2017 میلادی با حکم ملک سلمان تمام مناصب حکومتی خود همچنین مقام ولایتعهدی را از دست داد و محمد بن سلمان جایگزین او شد.

بن سلمان مدتی است که با مسئله مهمی رو به رو شده است که شامل شکایتی علیه وی در دادگاه های آمریکا می گردد. این شکایت را سعد الجبری از مقامات ارشد سازمان اطلاعات سابق عربستان ارائه نموده است.

الجبری در شکایتش محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی، سعود القحطانی، احمد العسیری و بدر العساکر مردان نزدیک بن سلمان و شماری دیگر از افراد وابسته به ولیعهد عربستان را به کوشش برای به دام انداختن و قتل وی به مانند قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی متهم نموده است.

این در حالی است که کانادا سعد الجبری از مقامات ارشد پیشین سازمان اطلاعات عربستان سعودی را پس از آنکه با تهدید جانیِ جدی روبرو شد، تحت محافظت قرار داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1162

به "افشای توطئه هولناک بن سلمان علیه دو شاهزاده جنجالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای توطئه هولناک بن سلمان علیه دو شاهزاده جنجالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید