باید در فوتبال زنان تغییرات ایجاد گردد، در رده های پایه لیگ نداریم

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران، مریم آزمون درباره شروع تمرینات تیم فوتبال جوانان، گفت: بعد از 2 سال تعطیلی به خاطر کرونا و دلایل دیگر اردو از امروز شروع شد. ما یک روز و نیم در قرنطینه بودیم و تست دادیم. نخستین روز تمرینات از امروز شروع شد. ما خودمان را برای مسابقات کافا آماده می کنیم که از 18 خرداد در تاجیکستان شروع می گردد.

باید در فوتبال زنان تغییرات ایجاد گردد، در رده های پایه لیگ نداریم

سرمربی تیم ملی جوانان گفت: بچه هایی که الان در اردو هستند قبلا در اردوی ملی بودند. بقیه را از تیم 17 سال و همین طور تیم نوجوانان که به لائوس اعزام شده بودند جمع کردیم. 2 اردو خواهیم داشت و قرار است 18 نفر اعزام شوند. برای جام ملت های آسیا سعی می کنیم با استان ها ارتباط برقرار کنیم تا بازیکنانی که شناسایی نشده اند را ببینیم.

آزمون اضافه کرد: نخستین مرحله مسابقات آسیایی 20 مرداد شروع می گردد. پیش بینی کردیم تورنمنت 3 یا 4 جانبه داخل کشور با تیم های 17 سال و بزرگسالان داشته باشیم. سیرجان هم خودش را برای قهرمانی آسیا آماده می نماید که می توان با آنها هم مسابقه ای داشت. به خاطر کرونا شاید نتوانیم با کشورهای خارجی اردو برگزار کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که توجه به برنامه بلندمدت فوتبال بانوان چگونه است، مطرح کرد: تا الان ما در کشور لیگ جوانان و نوجوانان نداریم یعنی زیرساختی برای فوتبال ساخته نمی گردد. تیم ملی با برگزاری فستیوال بازیکن ساخته است. حالا به تیم ها فشار آوردیم که بازیکنان جوان و نوجوان بگیرند. به باشگاه ها مصوب شده که حتما تیم بانوان داشته باشند. ما لیگ پویا در رده سنی پایه نداشته ایم. اگر این اتفاق بیفتد بستری برای حمایت از فوتبال دختران فراهم می گردد.

وی اضافه کرد: مثلا اگر باشگاهی مانند تراکتور از بانوان حمایت کند رسانه ها جذب می شوند و همین اسپانسرها را هم به میدان می آورد. ما جامعه فوتبال زده داریم و این فقط برای زنان نیست. ما باید کارهایی انجام دهیم تا تغییراتی در فوتبال زنان ایجاد کنیم. من قول دادم چند سال دیگر از همین بازیکنان، تیم ملی بسیار قدرتمند تحویل دهم. من خواسته ام برنامه 4 ساله داشته باشم. گفتم اگر می خواهید تیم بعد از مسابقات کافا و جام ملت ها رها گردد دور مرا خط بکشید.

سرمربی تیم ملی جوانان درباره برنامه های خود، یادآور شد: گفتم اردوها باید مستمر باشد. اگر چند ماه تمرینات برگزار گردد، این طور نمی گردد. دوم بازی های محبت آمیز و برگزاری تمرین در کشورهای دیگر مانند تایلند، تایوان و چین است. نمی توان 2 ماه قبل از مسابقات قهرمانی آسیا تیم را تشکیل داد. خانم موسوی گفت بعد از 4 سال می خواهد چیزهای ماندگار از خود به جا بگذارد.

وی در پاسخ به این سوال که فوتبال زنان چقدر در اولویت فدراسیون عزیزی خادم است، مطرح کرد: ما در اولویت نیستیم، امیدوارم از این به بعد در اولویت باشیم. تا بستر فراهم نباشد هرچه برنامه بدهم در حد حرف زدن است.

آزمون در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد رسمی امضا نموده اید، اظهارداشت: از ابلاغ پیشرفت نموده ایم، مثلا اگر تا مرداد کار داشتیم تا همان زمان قرارداد می بستند اما قرار است قرارداد بسته گردد و حداقل سالیانه باشد.

وی درباره اینکه اگر قرارداد بسته نگردد شما می روید، مطرح کرد: من عاشق فوتبال هستم و قول داده شده که این کار انجام گردد. عزیزی خادم هم گفته قراردادها یک یا دو ماه نباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1489

به "باید در فوتبال زنان تغییرات ایجاد گردد، در رده های پایه لیگ نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید در فوتبال زنان تغییرات ایجاد گردد، در رده های پایه لیگ نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید