ترفند نو نانوایی ها برای افزایش قیمت نان

به گزارش افق بسطام، فارس نوشت: این روز ها بعضی نانوایی ها با ترفند نو قیمت نان را افزایش می دهند.

ترفند نو نانوایی ها برای افزایش قیمت نان

این روز ها بعضی نانوایی ها با ترفند تازهی قیمت نان را افزایش داده اند، آن ها نان کنجدی را گران تر نموده اند و بعضی افراد که به خاطره کیفیت بخشی به نان مصرفی، نان کنجدی درخواست می نمایند، مجبور هستند قیمت های دوبرابری بپردازند.

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ما از منطقه 19 تهران نانوایی های سنگک فروشی که پیش تر نان سنگک 3 هزار تومانی را با اضافه کردن کنجد به 5000 تومان و هفت هزار تومان می دادند، اکنون قیمت ها را به 7 و 10 هزار تومان افزایش داده اند.

یک خریدار نان در صف نانوایی گفت: این شیوه تازه نانوایی ها برای افزایش قیمت است، در حالی که هیچ اطلاعیه هم در نانوایی نصب ننموده اند تا مردم قبلاً از قیمتی که افزایش داده اند باخبر شوند.

نانوا هم درباره دلیل گران کردن نان کنجدی گفت: پیش از این هر کیلو کنجد را 70 هزار تومان خریداری می کردیم، اما اکنون به 100 هزار تومان افزایش یافته است، بنابراین فروش به قیمت قبلی برای ما صرفه ای ندارد.

این افزایش قیمت ها به صورت خودسرانه و به وسیله بعضی نانوایی ها صورت گرفته و هیچ گونه مجوز افزایش قیمت از سوی ستاد تنظیم بازار صادر نشده است

20 اردیبهشت ماه دولت اصلاح یارانه ها را کلید زد و برای چهار قلم کالای اساسی روغن، مرغ، تخم مرغ و لبنیات که متاثر از نهاده وارداتی بودند، قیمت های تازهی تصویب شد، هنوز اصلاح یارانه نان سنتی انجام نشده است و آن ها باید به قیمت های قبلی بفروشند، اما نانوایی های سنتی می گویند قیمت های فعلی برای آن ها به صرفه نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1906

به "ترفند نو نانوایی ها برای افزایش قیمت نان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفند نو نانوایی ها برای افزایش قیمت نان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید