تکمیل طرح سکونتگاه های هوشمند در ماه و مریخ

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، بشر مدتی است به ساخت اولین نسل از سکونتگاه های فضایی برای اقامت دائم در آنها می اندیشد. پژوهشگران دانشگاه پوردو نیز طرحی برای ایجاد سکونتگاه های یادشده ارائه کرده اند که ضمن حفاظت از ساکنان در برابر تشعشعات خطرناک فضایی، انجام فعالیت های روزمره را نیز برای آنها ممکن می کند.

تکمیل طرح سکونتگاه های هوشمند در ماه و مریخ

آنان می گویند این سکونتگاه که دارای یک ساختمان مرکزی و ساختمان های فرعی متصل شونده به آن از طریق تونل های عریض است، در برابر فجایع و بلایایی مانند زلزله نیز مقاوم بوده و در صورت برخورد ناگهانی اجرام آسمانی نیز آسیب نمی بینند.

مهم ترین ویژگی سکونتگاه یادشده، هوشمندی آن است. ساختمان مذکور با استفاده از حسگرها، دوربین ها و شبکه عصبی سرتاسری خود قادر به درک، تحلیل و پیش بینی مسائل آینده بوده و خود را برای مقابله با زلزله، توفان شن و غیره آماده کرده و از تطبیق پذیری با محیط اطراف برخوردار است.

در این ساختمان ها از ربات هایی خاص برای گشت زنی و انجام عملیات کنترل و شناسایی مسائل ساختاری استفاده می شود تا این مسائل به سرعت رفع شده و از آسیب دیدن سلامت ساکنان در فضا جلوگیری شود. هزینه اولیه ساخت چنین سکونتگاهی 15 میلیون دلار برآورد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 65

به "تکمیل طرح سکونتگاه های هوشمند در ماه و مریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل طرح سکونتگاه های هوشمند در ماه و مریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید