داورزنی: اگر بی انگیزه بودم فدراسیون والیبال را به وزارت ورزش ترجیح نمی دادم، ولاسکو برای مردم ما جذابیت خاص خود را دارد

به گزارش افق بسطام، رئیس فدراسیون والیبال گفت: من معاونت قهرمانی وزارت ورزش را کنار گذاشتم و ترجیح دادم در خدمت والیبال باشم، کسی اگر بی انگیزه باشد چنین کاری انجام می دهد؟

داورزنی: اگر بی انگیزه بودم فدراسیون والیبال را به وزارت ورزش ترجیح نمی دادم، ولاسکو برای مردم ما جذابیت خاص خود را دارد

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در گفت وگو با برنامه ورزش و مردم درباره گزینه آینده مربیگری تیم ملی والیبال با توجه به فاصله یک ساله تا المپیک گفت: همان طور که دوستان در جلسه هم اندیشی مطرح کردند، ما هنوز به جواب این پرسش نرسیدیم که مردم ما از تیم ملی والیبال در المپیک چه انتظاری دارند. ما این موضوع را مورد آنالیز قرار می دهیم و درباره همه فرضیه ها بحث می کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به گروه بندی المپیک ما در شرایطی هستیم که تکلیف مان در مرحله دوم با رقبا تعیین است و با تیم های آمریکا، برزیل، ایتالیا و فرانسه رقابت داریم. اگر در گروه مان شرایط مان طوری گردد که در رتبه سوم و چهارم قرار بگیریم با این تیم ها باید مسابقه بدهیم. انتظاری که همه جامعه از تیم ملی دارند این است که بتوانیم انتظارات مردم را برآورده کنیم و به اهداف مان برای رفتن به جمع چهار تیم برتر المپیک دست پیدا کنیم.

رئیس فدراسیون والیبال اضافه کرد: در حال آنالیز این موضوع هستیم که آیا می توانیم با اضافه کردن یک مربی طراز اول به تیم ملی والیبال، کسانی که سابقه حضور چندین دوره در المپیک و قهرمانی جهان را داشته باشند، ضریب موفقیت مان را در المپیک افزایش دهیم. همه می دانند که قضیه رده های نوجوانان و جوانان با حضور در المپیک خیلی فرق می نماید. از طرفی هم مربیگری در لیگ با مربیگری در المپیک متفاوت است. ما این مسائل را آنالیز می کنیم و ان شاءالله در هفته های آینده نشست های کارشناسی خواهیم داشت تا درباره این موضوع نتیجه گیری کنیم.

داورزنی در واکنش به این موضوع که گفته می گردد رئیس فدراسیون والیبال می خواهد این یک سال را با یک مربی ایرانی بگذراند و نزدیک المپیک مربی طراز اول انتخاب کند، گفت: تیم ملی بزرگسالان عملاً تا آخر سال جاری هیچ فعالیت برون مرزی ندارد که بخواهیم دغدغه داشته باشیم با چه مربی در آن مسابقات شرکت کنیم. واقعیت این است که ما دو رویداد مهم لیگ ملت های والیبال و المپیک را داشتیم که هر دوی این رویدادها سال جاری برگزار نمی شوند و تیم ملی برنامه ای ندارد. مربیان ما هر کدام در باشگاه های شان کار خود را انجام می دهند. ما ابتدا باید ببینیم چه گزینه هایی روی میز داریم و سعی می کنیم هرچه سریع تر به جمع بندی نهایی برسیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر شایعه حضور خولیو ولاسکو در تیم ملی والیبال جدی است، گفت: ما تمام ظرفیت هایی را که می توانند در اختیار ما قرار بگیرند، آنالیز می کنیم. یکی از همین افراد مدنظر ما ولاسکوست که برای مردم ما جذابیت خاص خودش را دارد و مردم حس خوبی به او و نتایجی که با تیم ملی گرفت، دارند. ولاسکو یک مسئولیتی در تیم های پایه ایتالیا دارد. البته الان به خاطر کرونا همه فعالیت ها در همه جهان متوقف است. ولاسکو هم یکی از گزینه هایی است که مدنظر ماست، ولی باید ببینیم می توانیم با او همکاری کنیم یا نه و شرایط او را آنالیز کنیم.

رئیس فدراسیون والیبال در واکنش به این موضوع که بعضی از بازیکنان تیم ملی از مربی ایرانی تبعیت نمی نمایند و اینکه رئیس فدراسیون والیبال اعتقادی به مربی ایرانی دارد، توضیح داد: من در جلسه هم اندیشی هم گفتم که تیم ملی ما شرایط خاصی دارد. در این تیم چندین بازیکن هستند که از نفرات برتر جهان محسوب می شوند. توانمندی مربی که می خواهد با تیم کار کند اهمیت دارد. این موضوع در حال آنالیز است. بازیکنی که در تیم ملی والیبال ایران بازی می نماید یک طراز جهانی دارد و انتظار همه ما این است که یک مربی طراز اول بالای سر تیم ملی باشد. مربیان ایرانی ما هم این توانمندی را دارند که این فرصت در اختیار آنها قرار بگیرد.

داورزنی درباره اینکه می گویند داورزنی در دور جدید فعالیتش در فدراسیون والیبال انرژی گذشته را ندارد، گفت: من معاونت قهرمانی وزارت ورزش را کنار گذاشتم و ترجیح دادم در خدمت والیبال باشم. مسئولیت یک فدراسیون را با معاونت قهرمانی وزارت ورزش کنار هم بگذارید و ببینید کسی اگر بی انگیزه باشد چنین کاری را انجام می دهد یا نه؟ کوشش ما این است که بتوانیم موفقیت هایی که ریل گذاری شده و همه مردم انتظار دارند را به سرانجام برسانیم و این اهداف را جامه عمل بپوشانیم.

وی راجع به اینکه کمیته های مختلف فدراسیون فعالیتی ندارند، گفت: کمیته ها در فرآیند ابلاغ هستند و درباره نایب رئیسی بانوان و آقایان هم در حال رایزنی هستیم. اجازه بدهید که این فرایند انجام گردد و تأیید صلاحیت ها صورت بگیرد. نگران کمیته آموزش و ... نباشید.

رئیس فدراسیون والیبال در خصوص نگرانی اهالی والیبال درباره برگزاری لیگ برتر که شرایط خوبی ندارد، اظهار کرد: ما به احتمال بسیار زیاد از شهریور ماه لیگ سال جاری را آغاز خواهیم کرد. به همه باشگاه ها و همه استان هایی که در لیگ برتر حضور دارند ابلاغ شده است که برای ثبت نام اقدام نمایند. اصلاحاتی را هم در آیین نامه لیگ انجام دادیم و همه تیم ها باید در فرایند کسب سهمیه و صعود از مرحله قبل قرار بگیرند و این طور نیست که یک تیم بگوید هزینه کردیم و فدراسیون هم اجازه حضور در لیگ برتر را بدهد. ما با هشت یا 10 تیم هم لیگ برتر را برگزار و سعی می کنیم با برنامه ریزی بهتر به لیگ ارزش بدهیم.

داورزنی در پاسخ به این سؤال که بازنشستگی او جدی است یا نه، گفت: ببینید همه ما از قانون تمکین می کنیم. بازنشستگی فرایندی دارد و سازمان مربوطه اعلام می نماید که هر کس در چه تاریخی بازنشسته می گردد. گفته شد که من درخواست بازگشت به کار داده ام، در صورتی که من اصلاً چنین درخواستی نداده بودم. کسی که بازنشسته باشد قطعاً این فرایند ابلاغ می گردد. کسی که یک پست سازمانی در دولت دارد می تواند به کارش ادامه دهد تا قانون آن فرد را بازنشسته اعلام کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 842

به "داورزنی: اگر بی انگیزه بودم فدراسیون والیبال را به وزارت ورزش ترجیح نمی دادم، ولاسکو برای مردم ما جذابیت خاص خود را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: اگر بی انگیزه بودم فدراسیون والیبال را به وزارت ورزش ترجیح نمی دادم، ولاسکو برای مردم ما جذابیت خاص خود را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید