کرونا در اروپا، ادامه فرایند تشدید محدودیت ها در کشورها برای مهار ویروس انگلیسی

به گزارش افق بسطام، فرایند تشدید محدودیت ها در کشورهای اروپایی برای مهار ویروس انگلیسی همچنان ادامه دارد.

کرونا در اروپا، ادامه فرایند تشدید محدودیت ها در کشورها برای مهار ویروس انگلیسی

با ما سفر کنید و با هزینه سفر به اروپا در سال 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا جولان داده و با شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی ابعاد تازه ای به خود گرفته است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کارشناسان انگلیسی اظهارات جانسون درباره کشنده تر بودن ویروس جهش یافته را رد می نمایند

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که کارشناسان انگلیسی از اظهارات اخیر بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس درباره کشنده تر بودن ویروس جهش یافته انگلیسی ابراز حیرت نموده اند.

رئیس پزشکی نهاد سلامت عمومی انگلیس در این باره گفته است: تحقیقات و آنالیز های زیادی در حال اجرا است و کاملا تعیین نیست که این ویروس جهش یافته کشنده تر باشد و هنوز خیلی زود است که در این باره سخن بگوییم.

مشابه چنین اظهاراتی را مایک تیدلسی، از اعضای هیات کارشناسی گروه مشاوره علمی اضطراری انگلیس هم داشته است.

نخست وزیر انگلیس روز گذشته در پیامی توئیتری به مردم کشورش هشدار داد که گونه جدید ویروس کرونا (معروف به کرونای انگلیسی) در مقایسه با گونه قبلی مرگبارتر است.

جانسون در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: ما اکنون متوجه شده ایم که گونه جدید ویروس کرونا علاوه بر اینکه سریع تر منتشر می گردد، احتمالاً باعث مرگ ومیر بیشتری نیز می گردد

1401 مرگ کرونایی روزانه در انگلیس

بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده در 24 ساعت گذشته 40261 نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و 1401 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

تشدید محدودیت ها در نروژ

نروژ هم برای مهار کرونا محدودیت ها در پایتخت خود اسلو و 9 منطقه مرزی را تشدید می نماید. دولت دلیل این تصمیم را جلوگیری از شیوع ویروس انگلیسی عنوان نموده است.

محدودیت های سفر در بلژیک برای مهار ویروس انگلیسی

بلژیک هم برای جلوگیری از شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی از روز چهارشنبه همه سفرهای خارجی غیرضروری را ممنوع می نماید. به گفته نخست وزیر این کشور این ممنوعیت ها فعلا تا اول ماه مارس ادامه دارد.

نارضایتی اروپا از بدعهدی شرکت انگلیسی آسترازنکا

کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا هم خاطرنشان کرد که کشورهای عضو این اتحادیه و کمیسیون اروپا درباره این مسئله که شرکت انگلیسی آسترازنکا، در سه ماهه اول امسال میلادی واکسن کمتری از آنچه توافق شده را به اتحادیه اروپا می دهد ابراز نارضایتی نموده اند.

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم ابراز اطمینان نموده که با وجود به وجود آمدن مسائلی در تحویل واکسن انگلیسی آسترازنکا در ماه فوریه بسیاری از شهروندان با این واکسن واکسینه خواهند شد. وی از تایید این واکسن در عرض یک هفته آینده خبر داده است.

شرکت انگلیسی آسترازنکا اعلام نموده که به دلیل وجود بعضی مسائل در زمینه فراوری واکسن نمی تواند دوزهای وعده داده شده به اتحادیه اروپا را در موعد مقرر به این اتحادیه بدهد.

تشدید اوضاع کرونایی در پرتغال

شرایط کرونایی در کشور پرتغال بسیار متشنج شده است. با توجه به شمار بالای مبتلایان در برابر بعضی بیمارستان ها صف های طولانی آمبولانس های حامل بیماران کرونایی که منتظر پذیرش هستند دیده می گردد. به صورت میانگین حدود 90 درصد تخت های مراقبت های ویژه در بیمارستان ها پر شده اند.

پرتغال با حدود 10.3 میلیون نفر جمعیت اخیرا حدود 14 هزار مبتلای جدید روزانه را به ثبت رسانده که رکورد تازه ای از زمان شیوع بحران کرونا در این کشور است.

علاوه بر این بر اساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز آمریکا در پرتغال بیشترین تعداد مبتلای جدید در هر 100 هزار نفر در هفت روز و بیشترین میزان مرگ و میر جدید ثبت شده است. دولت پرتغال شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در کشورش را علت به وجود آمدن این شرایط عنوان نموده است.

از صبح 21 ژانویه به دلیل شیوع گسترده کرونا همه مهد کودک ها، مدارس و دانشگاه ها در این کشور تعطیل شده اند. به گفته نخست وزیر پرتغال این محدودیت ها به مدت دو هفته در این کشور برقرار خواهد بود. وی شیوع گسترده ویروس انگلیسی را از دلایل تصمیمات دولت خاطرنشان کرد.

بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی پرتغال حدود 13 درصد از موارد ابتلا به کرونای جدید در این کشور به ویروس انگلیسی آلوده شده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در پرتغال 609136 نفر به کرونا مبتلا شده و 9920 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

پیش بینی کاهش رشد مالی در آلمان در امسال میلادی

دولت آلمان پیش بینی رشد مالی خود برای امسال میلادی را حدود 3 درصد کاهش می دهد.

به گزارش هندلزبلات آلمان، پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان در گزارش مالی سالانه خود که هفته آینده ارائه می گردد پیش بینی برای فراوری ناخالص ملی در امسال میلادی را 3 درصد کاهش می دهد. تا به حال دولت پیش بینی رشد 4.4 درصدی اقتصاد برای امسال میلادی را داشت. در سال گذشته اقتصاد آلمان رکود 5 درصدی را تجربه کرد.

پیتر آلتمایر، هفته گذشته هم گفته بود که به دلیل تداوم شیوع کرونا و محدودیت ها رشد مالی آلمان در حد مورد انتظار نخواهد بود.

20 کشور در منطقه قرمز کرونایی آلمان قرار می گیرند

به دلیل آمار بالای ابتلا به کرونا دولت آلمان از روز یکشنبه برای اولین بار بیش از 20 کشور را در لیست مناطق خطر کرونایی خود قرار می دهد و برای مسافران از این کشورها قواعد سفر سختگیرانه تری را مد نظر قرار خواهد داد.

انستیتو رابرت کخ آلمان روز آدینه خاطرنشان کرد که کشورهای پرتغال، اسپانیا، مصر و آمریکا از جمله کشورهایی هستند که در این لیست قرار خواهند گرفت.

تشدید محدودیت ها در مادرید

دولت اسپانیا هم اعلام نموده به دلیل شمار بالای مبتلایان به کرونا اقدامات و محدودیت ها برای مهار این بیماری را در مادرید، پایتخت این کشور تشدید می نماید.

879 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز خاطرنشان کرد که در 24 ساعت گذشته حدود 16417 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 879 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

تاثیرات مخرب کرونا بر بازار کار جوانان اروپا

بحران کرونا بخصوص در سطح اتحادیه اروپا برای جوانان شانس وارد شدن به بازار کار را از بین برده است.

کمیسر امور اجتماعی اتحادیه اروپا اعلام نموده است که افزایش بیکاری جوانان در اتحادیه اروپا 3 برابر بیشتر از بیکاری عمومی است. وی تاکید نمود که برای جلوگیری از به وجود آمدن یک نسل جدید شکست خورده باید مبارزه با بیکاری جوانان اولویت اصلی در همه کشورهای اروپایی و در سطح این اتحادیه قرار گیرد.

جدیدترین آمار ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 3583907 نفر به کرونا مبتلا شده و 95981 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 3011257 نفر به کرونا مبتلا شده و 72647 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 2603472 نفر به کرونا مبتلا شده و 55441 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 2441854 نفر به کرونا مبتلا شده و 84674 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 2125261 نفر به کرونا مبتلا شده و 52020 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1261

به "کرونا در اروپا، ادامه فرایند تشدید محدودیت ها در کشورها برای مهار ویروس انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، ادامه فرایند تشدید محدودیت ها در کشورها برای مهار ویروس انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید