اخبار سیاسی

بازگشایی موزه های استان گلستان در ایام نوروز 1400

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از فعالیت موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش این اداره کل در ایام نوروز با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اطلاع داد.

21 فروردین 1400

سند ملی آمایش سرزمین به تصویب رسید

پس از سه سال آنالیز و مطالعه، سند ملی آمایش سرزمین در شورای عالی آمایش سرزمین تصویب شد.

18 فروردین 1400

نشست سرنوشت ساز عون و حریری، آیا سعد کنار می کشد؟

منابع لبنانی اعلام کردند که نشست فردا میان رئیس جمهوری و نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان از دو حالت خارج نیست یا به تشکیل کابینه منجر خواهد شد یا شکست خواهد خورد و احتمالا حریری انصراف خواهد داد.

17 فروردین 1400

بامزه ترین پستانداری که زمین را نجات می دهد

شاید به نظر نیاید، امّا کوالاها نقشی اساسی در اکوسیستم استرالیا دارند و متاسفانه در معرض خطر انقراض هستند. خرس کوالا، حیوانی کیسه دار و بومی استرالیا است که در جنگل های جنوبی، ویکتوریا و کویین لند زندگی می نماید. این جانور را به گوش های گرد و پشمالو،...

16 فروردین 1400

حباب 20 درصدی بازار مسکن

به گزارش خبرنگاران، ابوالحسن میرعمادی اظهار کرد: ما به تازگی با توجه به جدیدترین شرایط اقتصاد و نرخ تورم محاسباتی را درخصوص قیمت تمام شده مسکن و سود منطقی و متعارف انجام دادیم. در این خصوص منطقه 22 تهران مورد آنالیز نهاده شد. بدین صورت که میانگین قیمت...

16 فروردین 1400

خبرنگاران هجوم ملخ صحرایی به ایران از اواخر هفته جاری

تهران - خبرنگاران - مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به مساعدشدن شرایط باد و دمایی از اواخر هفته جاری احتمال هجوم شدید موج اول ملخ صحرایی از شبه جزیره عربستان به استان های جنوبی ایران وجود دارد.

15 فروردین 1400

تحقیق درباره فعالیت های هسته ای ایران ممکن است سال ها زمان ببرد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبگاه شبکه تلویزیونی بلومبرگ، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز سه شنبه بی اشاره به توافقات این نهاد با تهران و نیز نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت توسط آمریکا در سال 2018 و انفعال اروپا در این خصوص، در مصاحبه...

15 فروردین 1400

ترویج مهارت آموزی؛کلید برطرف بیکاری

امروزه از آموزش های مهارتی به عنوان حلقه مفقوده بین صنعت و دانشگاه نام برده می گردد. تحقق این مهم در دانشگاه ها مستلزم توسعه مهارت آموزی و توجه ویژه به دانشجویان است.اگر در جایی مدرک گرایی باشد دیگر جایی برای مهارت آموزی نمی ماند .لذا همه مسئولین باید...

13 فروردین 1400

خبرنگاران وزیر آموزش و پرورش زادروز پروین اعتصامی را تبریک گفت

تهران-خبرنگاران- محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در توئیتی زادروز بانوی شاعر ایرانی پروین اعتصامی را تبریک گفت و او را ستاره پرفروغ در سپهر ادب فارسی خواند.

13 فروردین 1400

مهم ترین اولویت های مالی قزاقستان در سال 2021

نشست شورای بین دولتی اوراسیا با شرکت سران کشورهای مالی اتحادیه اوراسیا در آلماتی برگزار گردید. در این نشست عسگر مامین نخست وزیر قزاقستان حضور داشت و بر اساس تصمیم شورای عالی مالی اوراسیا قزاقستان از یک ژانویه 2021 ریاست نهادهای مالی اوراسیا را برعهده...

7 فروردین 1400

درخواست وزیر خارجه آمریکا برای آزادی فعال زن سعودی

وزیر خارجه آمریکا خواستار آزادی سمر بدوی، فعال زن سعودی شد که از اواسط سال 2018 در بازداشت به سر می برد.

6 فروردین 1400

جزئیات آخرین تغییرات در سهمیه بنزین وانت بارها

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران طی اطلاعیه ای آخرین تغییرات سهمیه بنزین وانت بارها را گفت.

3 فروردین 1400

تعیین شدن تاریخ بازگشایی موزه ها و کتابخانه های انگلستان

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، معین شدن تاریخ بازگشایی موزه ها و کتابخانه های انگلستان صورت گرفت.

1 فروردین 1400

ذی قار عراق ناآرام است، 62 نفر زخمی شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از السومریه، دامنه اعتراضات در ذی قار عراق امروز گسترده تر شده است و به پل الزیتون یکی از پلهای مهم شهر ناصریه رسیده است.

28 اسفند 1399

رئیس شورای عالی سیاسی یمن: مقاومت مردمی پیروزی را رقم زد

رئیس شورای عالی سیاسی یمن بر لزوم ادامه کوشش ها برای پیروزی کامل و لغو محاصره و توقف تجاوز تأکید کرد.

25 اسفند 1399

سنین بالای 65 سال و گروه های آسیب پذیر؛ اولویت بعدی واکسیناسیون کرونا

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اولویت واکسیناسیون کادر درمان علیه کووید 19 و آغاز واکسیناسیون با پرسنل فعال در بخش آی سی یو بیمارستان ها، گفت: بعد از پرسنل آی سی یو نیز سایر کادر درمان، افراد بالای 65 سال و سایر گروه های آسیب پذیر واکسینه می شوند.

21 اسفند 1399

هدف برنامه فضایی ترکیه رسیدن به ماه تا سال 2023 است

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه گفت که یکی از اهداف برنامه فضایی کشورش فرود در ماه با استفاده از توان داخلی تا خاتمه سال 2023 است .

20 اسفند 1399

سفیر ارمنستان به خراسان شمالی سفر می نماید

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی روز یکشنبه 10 اسفندماه 99 در جلسه هماهنگی سفر سفیر ارمنستان به استان، بیان کرد: در این سفر باید توانمندی ها و ظرفیت های استان در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی،...

19 اسفند 1399

سیاست فشار حداکثری ترامپ در برابر ایران مؤثر نبود

به گزارش خبرنگاران، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه ای شرح داد: سیاست فشار حداکثری ترامپ در برابر ایران مؤثر نبود.

18 اسفند 1399

مردم عربستان علیه آل سعود در القصیم تظاهرات کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، مردم عربستان از سیاست های مالی خاندان سعودی به ستوه آمده اند. به همین دلیل، شب گذشته اهالی منطقه القصیم واقع در شهر بریده عربستان دست به برگزاری تظاهرات علیه آل سعود زدند.

17 اسفند 1399
تعداد: (342)