اخبار سیاسی

فرمانده ارتش آمریکا: هیچ نقشی در نزاع انتخاباتی نخواهیم داشت

مارک میلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که نیروهای مسلح در فرایند انتخابات ماه نوامبر یا حل نزاع انتخاباتی این کشور، ایفای نقشی نخواهد داشت.

28 مهر 1399

خبرنگاران بیم بازگشایی مدارس در کشور دارای رتبه نخست کرونا

نیویورک- خبرنگاران- مدارس آمریکا به عنوان کشور دارای بیشترین گرفتاران کرونایی، در حالی از سه شنبه شروع خواهد شد که بیم خانواده ها برای چگونگی شرایط فرزندانشان در شرایط گسترش این ویروس و همزمانی آن با فصل آنفلوآنزا شدت یافته است.

28 مهر 1399

ابلاغ مصوبه جدید هیات وزیران درباره صندوق های سرمایه گذاری بورس

خبرنگاران : سازمان بورس مصوبه هیات وزیران مبنی بر تخصیص 5 درصد از مبلغ پذیره نویسی به بازارگردانی واحد های صندوق سرمایه گذاری در همان صندوق را ابلاغ کرد.

27 مهر 1399

خبرنگاران استاندار: مرکز بین المللی آموزش فنی و حرفه ای در کردستان راه اندازی گردد

سنندج - خبرنگاران - استاندار کردستان با اشاره به همجواری این استان با اقلیم کردستان عراق و احتیاج این منطقه به فراگیری دوره های مهارتی گفت: این ارتباطات ظرفیت خوبی برای راه اندازی مرکز بین المللی آموزش فنی و حرفه ای در استان ایجاد نموده است.

26 مهر 1399

بازگشاییِ مدارسِ جهان در سایه سنگین کرونا

مدارس در بسیاری از کشورها از جمله قاره اروپا در حالی فعالیت خود را شروع نموده و می نمایند که موارد ابتلا به بیماری کووید-19 در دنیا همچنان رو به افزایش است.

25 مهر 1399

گفت وگوی اردوغان و مرکل درباره قره باغ و شرق مدیترانه

سران دو کشور ترکیه و آلمان در کنفرانس ویدئویی درباره بحران های منطقه ای و فرامنطقه ای از جمله مناقشات قره باغ، جنگ داخلی لیبی و تنش ها در شرق دریای مدیترانه صحبت کردند.

23 مهر 1399

آمریکا و چین درباره اجرای توافقنامه تجاری تبادل نظر کردند

وزیر خزانه داری آمریکا در تماس با معاون نخست وزیر چین درباره اجرای فاز نخست توافقنامه تجاری بین دو کشور تبادل نظر کردند.

19 مهر 1399

چالش اشتغال غیربومیان در حوزه گلخانه ها و دامداری ها رفع شود

رئیس اتاق یزد ضمن ارائه آمارهای اقتصادی بر اساس شاخص های کشوری و استانی گفت: در طرح پایش محیط کسب وکار که با مشارکت 4686 بنگاه اقتصادی کوچک و بزرگ برگزار شده، سه مؤلفه غیرقابل پیش بینی بودن قیمت ها و مواد اولیه و بی ثباتی مقررات ناظر بر کسب وکار صنعتی و تولیدی...

16 مهر 1399

انتخاب رسمی کاملا هریس به سمت نامزد معاون رئیس جمهور

کاملا هریس در گردهمایی ملی حزب دموکرات آمریکا به طور رسمی به عنوان اولین نامزد سیاهپوست سمت معاونت ریاست جمهوری انتخاب شد.

15 مهر 1399

سفر وزیر خارجه ترکیه به ونزوئلا و امضای چند تفاهمنامه

وزیر خارجه ترکیه در سفر به ونزوئلا با مقامات این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

14 مهر 1399

درس های نیویورک: کرونا را می توان شکست داد

نیویورک منحنی ابتلا را فرو نشانده است. سایر مسئولان نیز باید به تجارب نیویورک توجه کنند.

14 مهر 1399

هشدارهای پلوسی و سندرز درباره توطئه ترامپ و جمهوری خواستار

ایسنا نوشت: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال طرح تئوری بی اساس از جانب بعضی اعضای حزب جمهوری خواه این کشور درخصوص وقوع تقلب گسترده در انتخابات با اجرای طرح رأی گیری پستی، جمهوری خواستار را متهم کرد به این که به دنبال ترساندن مردم از رای دادن هستند.

14 مهر 1399

مخالفت با تعویق کنکور، نظر شخص رئیس جمهور بوده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مخالفت با تعویق کنکور با فشار و نظر شخص رئیس جمهوربوده است و این رفتار لجبازی در قبال سلامت داوطلبان است.

12 مهر 1399

چرا اپراتورها بسته های بلندمدت اینترنت را حذف کردند

یک ماه است که جنجال بر سر حذف بسته های بلندمدت و افزایش قیمت اینترنت بین اپراتورهای اول و دوم و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) راه افتاده است. جنجالی که رگولاتوری اصرار بر برگرداندن بسته ها و قیمت ها به روال قبل دارد و اپراتورها اصرار...

7 مهر 1399

ادعا های عجیب و بی سرانجام درمان کرونایی؛ از ادرار شتر تا نیش زنبور

موج دوم کرونا دوباره بالا گرفته و بار دیگر سروکله ادعا های عجیب برای درمان این بیماری کشنده که همه جهان را گرفتار کرده، پیدا شده است. روز های اول یکی از استعمال روغن بنفشه می گفت و یکی جلوی دوربین ادرار شتر سرکشید؛ کسانی دیگر هم از دوددادن عنبرنسارا یا...

7 مهر 1399

خبرنگاران صالحی: رسانه های مکتوب نیازمند پیوند با رسانه های دیجیتال هستند

تهران - خبرنگاران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به مناسبت روز خبرنگار از روزنامه جام جم بازدید می کرد، گفت: آنچه می تواند رسانه های کاغذی را نجات بدهد این است که حس نمایند در دوره جدیدی قرار دارند و با رسانه های دیجیتال گره بخورند.

4 مهر 1399

حدس ترامپ درباره علت حادثه انفجارهای مهیب در بیروت

فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید گفت به نظر می رسد که انفجارهای بیروت یک حمله وحشتناک باشد.

3 مهر 1399

امتیاز ویژه به چین ندهید

توسعه و تعامل، قطب های ناهم نامی هستند که هرقدر از یکدیگر دور شوند، جذب ثروت و قدرت کشورها کاهش پیدا می نماید. از سویی دیگر تعاملات نظام بین الملل این روزها به گونه ای است که توسعه کشورها در هر نقطه ای از این کره خاکی، بستگی به میزان مشارکت و همکاری آنها...

1 مهر 1399

(عکس) سید مجید عقیلی نقاش و گرافیست درگذشت

سیدمجید عقیلی، هنرمند گرافیست و عضو شورای سیاست گذاری خانه گرافیک، شب گذشته (شنبه چهارم مرداد) درگذشت.

29 شهریور 1399

چرا پمپئو بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکاست؟

یک شبکه خبری آمریکایی با انتقاد شدید از مایک پامپئو، وی را بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا معرفی کرد که تنها به دنبال پیشبرد دستورالعمل سیاسی شخصی خود است.

28 شهریور 1399
تعداد: (260)