اخبار سیاسی

خرازی: شرکت های اروپایی هنوز هم می توانند از ایران نفت بخرند

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه شرکت های اروپایی هنوز هم می توانند از ایران نفت بخرند، گفت: بعضی از آنها هیچ منافعی در آمریکا ندارند و به نظر می رسد عدم خرید نفت از سوی آنها تصمیمی سیاسی است.

30 تیر 1398

ایران تنها بخش کوچکی از تعهدات خود را براساس برجام متوقف کرد

تهران - خبرنگاران - مدیرکل صلح و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه تاکید نمود: اقدام جمهوری اسلامی ایران برای کاهش تعهدات خود، در چهارچوب برجام و در مقابل نقض صریح و فاحش این توافق از سوی آمریکا و بدعهدی طرف های مقابل بوده و ایران تنها بخش کوچکی از تعهدات...

28 تیر 1398

اوضاع منطقه و افغانستان محور رایزنی مقامات ازبکستان و فرانسه

وزیر مشاور در امور خارجه فرانسه در شهر تاشکند با وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار و گفت وگو کرد.

18 تیر 1398

دیدار جهانگیری از مناطق سیل زده مازندران

معاون اول رئیس جمهوری که شب گذشته، سوم فروردین، وارد مازندران شد با همراهی وزیر اقتصاد از مناطق سیل زده این استان دیدن کرد.

9 تیر 1398

دیدار پوتین با صدراعظم آلمان و نخست وزیر کانادا

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز آدینه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در حاشیه نشست جی 20 در شهر اوزاکای ژاپن دیدار و تبادل نظر کرد.

8 تیر 1398

آمریکا: نیازی به زمین گیر کردن بوئینگ 737 مکس 8 نیست

یک هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی در راستا آدیس آبابا به نایروبی روز یکشنبه شش دقیقه بعد از پرواز سقوط کرد که به مرگ 157 سرنشین آن منجر شد. این حادثه در پی سقوط بوئینگ 737 مکس 8 خطوط هوایی لایون ایر در ماه اکتبر که 189 کشته به جا گذاشت روی می دهد.

5 تیر 1398

محمد طاهر ایلا، نخست وزیر سودان شد

رئیس جمهور سودان در تازه ترین تغییرات در صحنه سیاسی این کشور، معاون اول خود و نخست وزیر سودان را تغییر داد.

27 خرداد 1398

ریابکوف: آمریکا به دنبال منافع خود بدون توجه به عواقب آن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که واشنگتن به دنبال با ترویج منافع خود، بدون توجه به پیامدهای امنیتی آن برای جهان است.

24 خرداد 1398

راه آهن چه زمانی از قزوین و رشت به انزلی می رسد؟

بر اساس لایحه بودجه سال 1398، راه آهن قزوین-رشت-انزلی با 218 کیلومتر طول که ساخت آن از سال 1381 کلید خورده است، در سال 1400 به بهره برداری کامل خواهد رسید.

20 خرداد 1398

آمریکا: همه اروپا گوآیدو را به عنوان رییس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت بشناسند

وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد: واشنگتن از تمامی اعضای اتحادیه اروپا می خواهد تا خوآن گوآیدو رهبر اپوزسیون ونزوئلا را به عنوان رییس جمهور موقت این کشور به رسمیت بشناسند.

18 خرداد 1398

مردم منتظراجرای مصوبات سفرهای استاندار تهران، مسئولین:اجرا شده است

خبرنگاران - گروه استانها: استاندار سابق تهران، دوم مهرماه 96 به عنوان استاندار پایتخت معرفی گردید و تا آبان ماه 97، یعنی 13 ماه عهده دار این سمت بود و در این مدت 3 دور سفر با رویکردهای شورای برنامه ریزی استان تهران، مالی و فرهنگی- اجتماعی به شهرستان های استان...

10 خرداد 1398

بیمه ها چقدر به پلاسکو خسارت دادند؟

با فرا رسیدن دومین سالروز حادثه پلاسکو، با اینکه مجموع این ساختمان بیمه نبود اما بسیاری از واحدهای تجاری این ساختمان به دلیل مالکیت سرقفلی، فقط می توانستند بیمه نامه های اموال خریداری نمایند؛ از این جهت شرکت های بیمه موظف به ایفای تعهدات بیمه ای خود...

9 خرداد 1398

سرانه فضای نمازخانه مدارس خراسان شمالی پایین تر از کشوری است

به گزارش خبرنگاران، علی شورزاده شامگاه شنبه در شورای آموزش و پروزش خراسان شمالی، اظهار کرد: متوسط فضای نمازخانه مدارس در کشور نیم متر بوده در حالی که این رقم در خراسان شمالی 23 سانتی متر و در بجنورد 17 سانتی متر است.

4 خرداد 1398