ربات ها جایگزین نیروی انسانی می شوند

به گزارش افق بسطام، ربات ها جای کارمندان را خواهند گرفت؟!

آیا در آینده ربات ها می توانند جای افراد را در شرکت و کسب و کارهای مختلف بگیرند. این سوالی است که تصمیم گرفتیم برای درک بهتر تاثیر افزایش استفاده از ربات ها بر کسب وکارهای کوچک، با چند کارآفرین جوان این پرسش را مطرح کرده و نظر آنها را در مورد تأثیرات استفاده از ربات ها بر شرکت ها بدانیم. با خبرنگاران همراه باشید:

ربات ها جایگزین نیروی انسانی می شوند

صرف زمان بیشتر در کارهای علمی تحقیقاتی

الکساندرا لویت (Alexandra Levit) از شرکت PeopleResults اعتقاد دارد

افزایش استفاده از اتوماسیون در 5 سال اخیر به ایجاد تیم های مشاوره در شرکت ها انجامیده است که البته عملکرد ضعیف و غیرقابل قبولی دارند. ما اغلب زمان خود را صرف انجام کارهای علمی و کارشناسی می کنیم، چون بیشتر کسب وکارهایی که در حوزه اینترنت اشیا (IoT) فعالیت دارند، تمام وظایف مدیریتی، مالی و سازمانی را بر عهده می گیرند. ما هیجان زیادی برای ادامه این جهت داریم.

آسان تر شدن زندگی

اما پیتر بوید (Peter Boyd) از شرکت PaperStreet Web Design اعلام می کند:

به عنوان یک شرکت طراحی وب سایت، این تفکر را ندارم هسته تیم شرکت ما با ربات ها جایگزین شود. هسته شرکت ما متشکل از اعضایی است که مهارت بالایی در حل مسائل داشته و با خلاقیت خود می توانند راهکار منحصر به فردی به یک مشتری خاص ارائه کنند. در آینده روش هایی معرفی خواهند شد که می توانند با بازاریابی، توسعه و حتی طراحی محصولات، کار ما را راحت کنند. اما ربات ها نمی توانند جای آن ها را بگیرند. با این حال شاید این فرصت به ما دست دهد که به بازاریابی این ربات ها یاری رسانیم.

افزایش مهارت های مدیریتی

به گفته فیراس کیتانه (Firas Kittaneh) از کمپانی Amerisleep:

یکی از مشکل ترین وظایفی که یک کارآفرین دارد، استفاده مؤثر از تمام منابع در دسترس است. اکنون که ربات ها وارد محیط کار می شوند، من فرصت دارم مهارت های رهبری خودم را بهبود دهم. با اینکه احساس می کنم رابطه مؤثری با کارمندانم دارم؛ باید با آموختن مهارت های نو و مدیریت بهتر ربا ت ها، بهره وری کسب وکار خودم را بالا ببرم.

نیکول مونز (Nicole Munez) از Start Ranking Now می گوید:

وظیفه کنندگی های شرکت من ایجاد روابط با افراد است، در واقع این کاری نیست که بتوان با ربات ها انجام داد. پس فکر می کنم اتوماسیون تغییر مهمی در کسب وکار من بوجود نمی آورد. از طرف دیگر؛ با توسعه اتوماسیون، افزایش راندمان شرکت ها می تواند منجر به رشد تصاعدی شرکت من شود. من به شخصه طرفدار پر و پا قرص توسعه اتوماسیون تا جای ممکن هستم تا شاید ربات ها قابلیت داشته در آن جبهه ما را یاری کنند.

اتوماسیون تولید

اندرو توماس (Andrew Thomas) از شرکت Skybell Doorbell بیان می کند:

ما در نظر داریم در آینده قسمت اعظمی از تولید محصولات خود را با ربات ها انجام دهیم. این کار می تواند تأثیر زیادی بر طراحی محصولات ما و قیمت تمام شده آن ها داشته باشد. این موضوع حتی مزیت تولیدات چینی را نیز نابود می سازد. در آینده مشاهده می کنیم بیشتر صنایع به ایالات متحده بازمی گردند، چون استفاده از ماشین ها حتی از نیروی کار ارزان چین نیز به صرفه تر است.

تمرکز بر کارهای دیگر

جاینا کوک (Jayna Cooke) از EVENT up در این زمینه می گوید:

من مشاهده می کنم ربات ها بر جنبه های مختلف بیزینس ها تاثیر می گذارند، اما لزوما روش کار ما را تغییر نمی دهند. برای مثال، شاید استفاده از ربات ها در کارهای تکراری مانند برنامه ریزی و زمان بندی به پیشبرد بهتر کارها یاری می رساند، اما نمی تواند با مشتریان ارتباط برقرار کند. ربات ها می توانند کارهای تکراری و پیش بینی شده را انجام دهند، در حالی که ما می توانیم منابع خود را صرف انجام کارهای دیگری کنیم.

افزایش تقاضا برای خدمات مشخص

ویک پاتل (Vik Patel) از کمپانی (Future Hosting) معتقد است:

شرکت من در زمینه میزبانی زیرساخت های آی تی فعالیت دارد. بنابراین هر چه مقدار استفاده از ربات ها در محیط های کاری بالا رود، تقاضا برای استفاده از خدمات ما نیز افزایش می یابد. ربات های امروزی به پردازش اطلاعات در یک هاست بیرونی برای انجام پردازش های سنگین و حتی بینش رایانه ای (Computer Vision) نیاز دارند. به این معنا که تأمین کنندگان زیرساخت ها، در آینده نقش مهمی در پشتیبانی پلت فرم های رباتیک دارند.

دیزی جینگ (Daisy Jing) از Banish می گوید:

فکر نمی کنم ربات ها بر کسب وکار من تأثیر بگذارند. محصولات زیبایی ما به صورت روزانه تولید می شوند. انجام این کار از طریق ربات ها به صورت روزانه، منجر به تحمیل هزینه های نگهداری و مدیریتی می شود. ما شخصا به تک تک مشتریان خدمت رسانی می کنیم. ربات ها احساس نداشته و نمی توانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند و مسائل آن ها را درک کنند. در سال 2020، فکر می کنم تیم فعلی در کنار من به ارائه خدمات مشاوره ای خود ادامه می دهد.

منبع: الی گشت
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1824

به "ربات ها جایگزین نیروی انسانی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات ها جایگزین نیروی انسانی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید