رسوخ نوآوری در زندگی مردم با حضور استارتاپ ها سرعت گرفت

به گزارش افق بسطام به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل قادری فر درباره ضرورت شکل گیری و حمایت از استارت اپ ها در کشور، شرح داد: فعالان و نوآوران زیست بوم استارت اپی در کشور نقش مهمی در تغییر و تحولات علمی و فناورانه کشور دارند و این حضور تاثیرگذار یکی از مهم ترین عوامل اقتدار و بلوغ اقتصادی در گذار از اقتصاد نفتی به اقتصاد دانایی محور کشور محسوب می شوند.

رسوخ نوآوری در زندگی مردم با حضور استارتاپ ها سرعت گرفت

وی افزود: شکل گیری زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور با حمایت از کسب و کارهای نوپا و استارت اپ ها سرعت بیشتری گرفت. این استارت اپ ها بودند که زمینه ورود نوآوری در جامعه را معنی دارتر کردند.

به گفته قادری فر، در حال حاضر بیش از 6 هزار و 200 استارت اپ ایرانی در این زیست بوم مشغول فعالیت هستند که به عنوان بزرگترین اکوسیستم های آسیای جنوب غربی و منطقه منا به شمار می رویم. این رقم یعنی اینکه ایده های نوآورانه و فناوارنه در کشور به سرعت در حال رشد هستند.

وی شرح داد: توسعه ایده های نوآورانه نقشی تاثیرگذار در زندگی روزمره مردم دارد و می تواند در افزایش رفاه عمومی جامعه و سطح رضایت مندی مردم نمود بیشتری داشته باشد.

قادری فر به شکل گیری نسل دوم زیست بوم نوآوری در کشور اشاره کرد و افزود: با ظهور استارت اپ های حوزه فناوری در نسل دوم پس از شکل گیری استارت اپ های خدماتی شاهد نقش آفرینی برجسته تر فعالان زیست بوم نوآوری برای حل مسائل فناورانه و گسستن حلقه های وارداتی در کشور هستیم .

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 195

به "رسوخ نوآوری در زندگی مردم با حضور استارتاپ ها سرعت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوخ نوآوری در زندگی مردم با حضور استارتاپ ها سرعت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید