سمن های البرز حمایت می شوند

به گزارش افق بسطام، با توجه به ارزیابی عملکرد ادارات کل استانی وزارت ورزش و جوانان بر اساس شاخص رشد کمی صدور اعتبارات سمن های جوانان در سال 97، 28 سازمان مردم نهاد جوانان در البرز تاسیس شده است. استان البرز حدود 176 سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، آموزشی، محیط زیست، اوقات فراغت، گردشگری، فضای مجازی، کارآفرینی و اشتغال جوانان و آسیب اجتماعی دارد.

سمن های البرز حمایت می شوند

به گزارش افق بسطام، معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان البرز با بیان این که به سازمان های مردم نهاد در قالب حمایت های مادی و معنوی یاری می کنیم، گفت: با توجه به موضوع سمن ها همیشه طرح های پیروز استانی و ملی برگزار شده که اداره کل متناسب با برنامه از آنها حمایت نموده است. مصطفی توکلی اضافه نمود: تاکنون بعضی از سمن های استان در مباحثی از جمله نشاط اجتماعی، ارائه برنامه هایی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی جوانان و اوقات فراغت عملکرد مطلوبی داشتند که همیشه اداره کل ورزش و جوانان هم با تمام توان از طرح های آنها چه در استان و چه در وزارتخانه حمایت نموده است.

وی با بیان این که سمن ها پل ارتباطی بخش جامعه و دولت هستند، ادامه داد: سازمان های مردم نهاد یکی از اهرم های مشارکت مردم در مدیریت جامعه هستند که می توانند کشور را به طرف افق های روشن پیشرفت سوق دهند، اما در کنار نقش موثر این نهادها، وجود شمار زیاد مرکزهای نظارتی و سیاست گذاری در ارتباط با آنها موجب شده است تا تشکل های یادشده نتوانند صندلی واقعی خویش را به دست آورند. معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان البرز اضافه نمود: باید نقش پررنگ مردم و سازمان های مردم نهاد را در سیاستگذاری ها، اجرا و نظارت بر اجرای سیاست ها بیشتر مشاهده کرد. دولت ها باید با ظرفیت سازی، حمایت، تسهیلگری و پرهیز از نگاه قیم مآبانه زمینه های لازم را برای ایفای نقش سمن ها فراهم نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 115

به "سمن های البرز حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمن های البرز حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید