فیلم دارنده خرس نقره ای برلین به تهران می آید

به گزارش افق بسطام، تهران (پانا) - نور طبیعی به کارگردانی دِنِژ ناگ، کارگردان دارنده خرس نقره ای برلین، در بخش سینمای سعادت سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده می رود.

فیلم دارنده خرس نقره ای برلین به تهران می آید

به گزارش ستاد خبری سی وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، فیلم سینمایی نورطبیعی اولین ساخته بلند دِنِژ ناگ، کارگردان مجارستانی است که پیش از این در بخش مسابقه هفتادویکمین جشنواره فیلم برلین حضور داشته و جایزه خرس نقره ای بهترین کارگردانی را به نام این کارگردان ثبت نموده است.

دِنِژ ناگ این فیلم را بر اساس کتابی با همین عنوان به قلم پل زاودا با مشاوره تاریخ دان مشهور کریستین اینگواری، ساخته است. تاریخ دانی که کتاب مشهور او بوداپست تحت محاصره، به تحلیل همین دوره تاریخی می پردازد.

داستان این فیلم مرتبط با جنگ دوم جهانی است. زمانی که اتحاد جماهیر شوروی اشغال شده و ایشتوان اسمیتکا، کشاورز ساده مجارستانی، به عنوان سرجوخه در گروهی پارتیزانی فعالیت می نماید. در راه روستایی دور افتاده، گروهان او زیر آتش دشمن قرار می گیرد و وقتی فرمانده کشته می گردد، اسمیتکا چاره ای ندارد جز آنکه بر ترس خود غلبه کند و فرماندهی واحد را در میان هرج و مرج به دست گیرد.

دِنِژ ناگ دانش آموخته دانشگاه تئاتر و فیلم بوداپست است و مدت یک سال را نیز در آموزشگاه فیلم برلین در مقام دانشجوی مهمان گذرانده و از درس های اساتیدی چون والسکا گرایزباخ بهره برده است. فیلم کوتاه او، باران نرم در بخش دو هفته کارگردانان چهل و پنجمین جشنواره فیلم کن به نمایش درآمده است.

سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از 5 تا 12 خرداد 1400 به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سینما در تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1483

به "فیلم دارنده خرس نقره ای برلین به تهران می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم دارنده خرس نقره ای برلین به تهران می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید