قالیباف: حرف هایی نزنیم که باعث تخریب و تضعیف مجلس گردد

به گزارش افق بسطام، رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب به ما تذکر دادند باید مراقب باشیم حرف هایی نزنیم که باعث بهانه برای تخریب و تضعیف مجلس گردد.

قالیباف: حرف هایی نزنیم که باعث تخریب و تضعیف مجلس گردد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان آنالیز طرح تقویت امنیت غذایی کشور و برطرف موانع تولیدات کشاورزی، مهرداد ویس کرمی نماینده مردم خرم آباد در تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: شما در پیشنهادات قبلی این طرح گفتید که صحبت های نمایندگان مشروح مذاکرات ثبت می گردد، در حالی که متأسفانه بعضی موارد اجرا شده که به حیثیت مجلس و اعتماد نمایندگان به هیأت رئیسه آسیب می زند.

وی اضافه نمود: مواردی رخ داده که در بودجه ویرایش هایی اجرا شده که حتی صورت مسئله عوض شده، در حالی که در صحن مجلس تصویب نشده است و هیأت رئیسه هم هیچ توضیحی نداده است؛ نمونه این موضوع در خصوص ضوابط کشت برنج است که در صحن مجلس یک چیز تصویب شد و در متن قانون چیز دیگری ثبت شد؛ بنابراین صرف اینکه اظهارات در مشروح مذاکرات ثبت می گردد کفایت نمی کند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده به متن مذاکرات مجلس در امسال اشاره نمود و گفت: در متن مذاکرات قید شده است که کشت برنج در مناطق مختلف کشور در چارچوب سیاست های کلی و با هماهنگی دستگاه های ملی و با تشخیص شورای آب استان مشخص می گردد؛ در قانون بودجه هم آمده است که در سال 1400 کشت برنج در مناطق مختلف کشور در چارچوب سیاست های کلی نظام و با هماهنگی دستگاه های ملی به تشخیص کارگروه سازگاری با کم آبی استان انجام می گردد و این نیز عین متن مذاکرات است.

رئیس مجلس تأکید کرد: متأسفم که در پشت تریبون مجلس مدعی می شویم که در صحن یک چیز تصویب می گردد و در متن قانون چیز دیگری می آید. طرح این مطالب ظلم به مجلس است و من وظیفه دارم که از مجلس دفاع کنم و بگویم که چنین چیزی وجود ندارد.

قالیباف گفت: درخواست من این است که حتما دوستان رعایت نمایند؛ رهبر معظم انقلاب هم اخیرا تذکر دادند که موضوعاتی را بیان نکنیم که به دست دیگران برای تخریب و تضعیف مجلس بهانه بدهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1516

به "قالیباف: حرف هایی نزنیم که باعث تخریب و تضعیف مجلس گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: حرف هایی نزنیم که باعث تخریب و تضعیف مجلس گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید