واکنش روسیه به اتهامات آمریکا علیه ایران

به گزارش افق بسطام، ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: اتهامات آمریکا علیه ایران در موارد مختلف قانع کننده نیست و بر استدلال های متقاعد کننده استوار نشده است.

واکنش روسیه به اتهامات آمریکا علیه ایران

سرگئی لاوروف روز چهارشنبه در نشست عمومی کنفرانس باشگاه سیاسی والدای که در شهر بندری سوچی در ساحل دریای سیاه در حال برگزاری است این مطلب را بیان نمود.

آمریکا واداشتن ایران به تسلیم را هدف قرار داده است و ما معتقدیم چنین سیاستی کوته بینانه است

وی افزود: متاسفانه شاهد هستیم که واشنگتن می خواهد از هر راه ممکن از جمله سیاه نمایی و منزوی کردن، ایران را وادار به تسلیم کند؛ فکر نمی کنم که چنین سیاستی خردمندانه باشد.

تروییکای آستانه مانع از کارشکنی در کار کمیته قانون اساسی سوریه می شود

وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگری گفت: تروییکای آستانه شامل روسیه، ایران و ترکیه مانع از تلاش ها برای کارشکنی در روند کار کمیته قانون اساسی سوریه خواهند شد.

وی با بیان اینکه کار بسیار دشواری (پس از تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه) در پیش است که دشوارتر از اقدامات پیشین خواهد بود، اظهار کرد: پس از این معارضان سوری و کنندگان دولت سوریه با مشارکت هیات هایی از جامعه مدنی این کشور در پشت یک میز خواهند نشست.

وی ادامه داد: آنها باید درباره اصلاحات قانون اساسی توافق کنند و قانون اساسی جدید باید زیربنایی برای انتخابات آینده سوریه باشد.

روسیه علاقه مند به حفظ حضور خود در سوریه است

وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری گفت: روسیه علاقه مند به حفظ حضور خود در سوریه است و برای تحقق این خواسته موافقت دولت قانونی سوریه را گرفته ایم.

وی با بیان اینکه روسیه برحفظ پایگاه های پشتیبانی دریایی ترتوس و حمیمم علاقه مند است، افزود: ما از این حضور برای اهدافی که اعلام کردیم، استفاده می کنیم؛ هیچ تلاشی برای تحمیل اراده خود و واداشتن کسی به انجام اقدامات براساس نسخه ای که ما اعلام می کنیم در سوریه نخواهید دید.

وی این را نیز گفت که نشانه هایی از برتری عقل و منطق در تماس هایی که روسیه با کشورهای غربی در مورد مساله سوریه دارد به چشم می خورد.

باشگاه سیاسی بین المللی والدای سال 2004 به منظور ایجاد میدانی برای مباحثه همانند داووس سوییس و در رقابت با این کنفرانس بین المللی غربی تاسیس شد.

این باشگاه سیاسی با جذب صاحبنظران از 62 کشور جهان نشست های خود را سالانه و منظم برگزار می کند و به عنوان گردهمایی بین المللی ارائه کننده دیدگاه های مستقل سیاسی یا همگرا با روسیه است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 301

به "واکنش روسیه به اتهامات آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به اتهامات آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید